Претендентом від України на боротьбу за "Оскар" став фільм Наталки Ворожбит "Погані дороги"

24.09.2021

Український Оскарівський Комітет обрав стрічку, що представлятиме Україну на 94-й премії "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Міжнародний повнометражний фільм". Нею стала картина Наталки Ворожбит "Погані дороги".

З урахуванням конфлікту інтересів, цього року фільм від України обирали 11 членів Українського Оскарівського комітету. Участь у національному відборі брали 5 фільмів, всі вони є створеними за державної підтримки. Стрічка Наталки Ворожбит "Погані дороги" отримала 5 голосів та 3 додаткові бали (даються за світову прем'єру на фестивалі класу "А", нагороду на фестивалі класу "А" та рецензії у міжнародних профільних виданнях). Стрічка Валентина Васяновича "Відблиск" – 2 голоси та 2 додаткових бали, фільм Олега Сенцова "Носоріг" – 1 голос та 2 додаткових бали, фільм Катерини Горностай "СТОП-ЗЕМЛЯ" – 3 голоси та 3 додаткових бали, фільм Віллена Новака "Чому я живий" – 0 голосів та 0 додаткових балів.

Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український Оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали "Поганим дорогам" свої призи. Побажаємо творцям стрічки успіху!

Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк

Дякуємо творчим командам за участь та бажаємо фільмам успішного глядацького та фестивального життя!