Презентовано програму 50-го ювілейного кінофестивалю "Молодість"

07.05.2021

6 травня у Kooperativ HUB відбулася друга програмна пресконференція 50-го Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", який пройде з 29 травня до 6 червня 2021 року за підтримки Держкіно.

Під час пресконференції було презентовано програму ювілейного кінофестивалю, що цьогоріч пройде у гібридному форматі.

У серпні 2021 р. Україна святкує 30-річчя своєї незалежності, і саме українське кіно буде у фокусі майбутнього фестивалю. В Міжнародній конкурсній програмі Україну представлятиме стрічка "Я працюю на цвинтарі" Олексія Тараненка (Повнометражний конкурс/ Full-Length competition), а в конкурсі документальних фільмів – створена за підтримки Держкіно стрічка "Земля Івана" Андрія Лисецького (Документальний конкурс/Documentary competition). До Національного конкурсу 50-го КМКФ "Молодість" відібрано шістнадцять дебютних короткометражних фільмів молодих режисерів, вісім з яких створено за підтримки Держкіно:

  • "Фаза", режисер Микола Засеєв
  • "Мажорка", режисерка Маргарита Лукіч
  • "Одні", режисерка Валентина Черкашина
  • "Deep Water", режисерка Анна Дудко
  • "Велотренажер", режисер Олексій Овчарено
  • "Паперушка", режисерка Лілія Остапович
  • "Кімната Батіка", режисерка Марія Халпахчі
  • "Обійми мене", режисерка Катя Царік
На ювілейному фестивалі "Молодість" відбудеться світова прем’єра
фільму Миколи Засєєва "Фаза"
 

Вже багато років фестиваль, який сприяє розвитку молодого професійного кінематографа, проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У нас із вами цілі одні – підтримка молоді, дебютантів, які роблять свої перші кроки у професійному кінематографі. Молодість – це унікальний фестиваль і  його ювілей – це надзвичайна подія. І те, що святкування ювілею відбувається у 30-ту річницю Незалежності України та 25-річчя Конституції – це дуже символічно. Сподіваюсь, що цього року святкування буде ще цікавішим та масштабнішим ніж минулоріч, коли в карантинний рік майже ніхто не проводив фестивалів, а ви ризикнули, і це було дуже круто. Успіхів вам!

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Партнером 50-го фестивалю "Молодість" виступила також Асоціація кіноіндустрії України, яка фінансово підтримала Міжнародний короткометражний конкурс КМКФ "Молодість" та дарує грошову винагороду в розмірі 2000 доларів переможцю, якого визначатиме міжнародне журі фестивалю.

50-й ювілейний Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" пройде з 29 травня до 6 червня 2021 року. Фільмом-відкриттям фестивалю стане особлива для українського кіно стрічка — фільм "Вавилон XX" Івана Миколайчука.