Проєкт фільму "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука відібрано до участі у кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю

06.07.2021

Кінопроєкт режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір", що перебуває на стадії постпродакшну, став одним із 30 проєктів ігрових фільмів з усього світу, які відібрали до участі у відомому кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю. Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 

Журі обрало переможців з-поміж 250 заявок з різних країн світу, що за словами організаторів, відображає велике розмаїття тем, жанрів, естетики історій та талантів, поданих на розгляд. Серед учасників ринку у секції документальних та ігрових фільмів – відомий режисер Вім Вендерс із документальним проєктом "The secret of places" у копродуції Німеччини, Швейцарії та Норвегії. У попередні роки на маркеті представляли проєкти "Шарлатан" Аґнешки Голланд, переможці Берлінале "Touch Me Not" румунської режисерки Адіни Пінтіліе, "Бог існує, її ім'я — Петрунія" режисерки із Македонії Теони Стругар-Мітевскої.

Венеція стала четвертим міжнародним кінофестивалем зі світовим ім‘ям, який підтримав проєкт фільму "Памфір ще до його завершення. Раніше наш проєкт був відібраний до резиденції Cinefondation Каннського кінофестивалю та отримав фінансування від фондів кінофестивалей в Локарно і Роттердамі. Участь в кіноринку Venice Production Bridge є унікальною можливістю знайти найкращих партнерів для успішного релізу фільму у світі, адже до участі в ньому запрошують виключно десіжн-мейкерів, представників самих успішних, дистриб’юторів, телеканалів та інвесторів.

Продюсерка Олександра Костіна

Цього року триденний Venice Production Bridge відбудеться 2-5 вересня під час 78-го Міжнародного кінофестивалю у Венеції. Загалом під час Венеціанського фінансового маркету учасники представлять 57 проєктів із усього світу на завершальних стадіях виробництва у різних категоріях.

"Памфір" – історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран.

У 2019 році "Памфір" став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно, отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Est та одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund, а також французького національного центру кіно – CNC Aide aux cínemas du monde. Стрічка створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі; виробництво – компанія BOSONFILM спільно з Les Films D’Ici, MADANTS, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures. Продюсери проєкту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик та Жанкарло Насі.

Девелопмент проєкту здійснено за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проєкт був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Реліз фільму запланований на 2022 рік.