Проєкт стрічки "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука виграв фінансування від Hubert Bals Fund

09.07.2020

Проєкт фільму Pamfir режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука став одним із 5 переможців із понад чотирьох десятків проєктів з усього світу та отримав грант у розмірі 53 000 євро в секторі підтримки копродукційних фільмів HBF+Europe: Minority Co-production Support.

У фільмі йдеться про порядного сімейного чоловіка, який змушений відмовитися від усіх своїх чеснот заради допомоги своїй родині.

Hubert Bals Fund - це один із найбільш знакових фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно та авторські пошуки режисерів з усього світу. Це п’ята картина серед сучасних українських фільмів, яка заручилась підтримкою цієї структури.

Режисер та сценарист Дмитро Сухолиткий-Собчук

Окрім української стрічки фонд підтримав ще 4 проєкти – з Таїланду, Колумбії, Малайзії та Мексики.

Підтримка Hubert Bals Fund є знаковою подією для нашого проекту. Фонд заснований одним із найбільших кінофестивалів світу в Роттердамі, тож окрім гранту він надає потужну інформаційну промоцію. Також проекти, що раніше були підтримані фондом, мають можливість змагатись за нагороду Dutch post-production award, яка скаладає 50000 євро на етапі завершення виробництва фільму.

Продюсерка фільму Олександра Костіна

У 2019 році "Памфір" став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно та отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF). Цього року виробництво повнометражного фільму підтримав також швейцарський фонд Visions Sud Est на суму майже 1,4 млн грн. (50 000 швейцарських франків).

Девелопмент проєкту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Режисер працював над сценарієм в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проєкт був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Виробництво фільму здійснює компанія BOSONFILM, продюсер Олександра Костіна, спільно з MADANTS (Польща) та Les Films DIci (Франція).