Режисерський дебют Даші Трегубової отримає сервісну та фінансову підтримку Словенії

01.12.2021

Режисерський дебют Даші Трегубової "Її б звали Марта", що створюється за підтримки Держкіно, було підтримано з боку Словенського урядового центру кіно та приватної кінокомпанії Viba Film. Загальна сума підтримки з боку словенських партнерів становить близько 5,5 млн гривень. Стрічка стане першим фільмом, створеним у копродукції України та Словенії. 

Містичний трилер "Її б звали Марта" розповідає історію українця, який повертається додому разом із родиною після довготривалої роботи за кордоном. Сім’ю зобов'язують пройти обсервацію у військовому санаторії через епідемію COVID-19. У перший же день поселення дружина безвісти зникає. Чоловік починає пошуки, однак всі, що відбувають самоізоляцію разом із ним, стверджують, що до санаторію він приїхав один.

Кінопроєкт став одним із переможців 14-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництвом фільму займається українська кінокомпанія JOYFILMS, продюсери – Олександр Омельянов, Артем Колюбаєв, Максим Лещанка. Міноритарним співвиробником виступила словенська компанія A Atlanta Film. Зараз проєкт перебуває на етапі препродакшну.

У квітні ми познайомилися зі словенським продюсером Брана Срдічем, який одразу зауважив, що наш сюжет матиме попит у Європі. Як на мене, отримана підтримка з боку урядового кіноцентру також підтверджує це. Навіщо Словенії включатися в український продукт? Через підтримку з боку словенців ми перенесли пролог стрічки з Італії до цієї країни. Отже, якщо фільм “вистрілить”, неймовірні словенські краєвиди побачить багато глядачів. Я пишаюся тим, що нам вдалося зацікавити словенських партнерів та стати піонерами від України на цьому ринку. Вже зараз ми розробляємо ідеї для наступних спільних проєктів

Продюсер фільму Олександр Омельянов

Ідея стрічки належить Даші Трегубовій. В її творчому доробку – акторські роботи в понад 70 фільмах і серіалах. Ще 10 кінопроєктів вона створила як креативна продюсерка.

Зазвичай для переосмислення визначних подій, якими для всього світу став вірус та пандемія, потрібний деякий час. Усі ми пам’ятаємо початок епідемії та історію, що сталася в Нових Санжарах. Ми це пережили, проте чи проаналізували? Сподіваюся, що наш фільм стане своєрідною рефлексією на ті події, в цьому полягає унікальність картини для України. Водночас, людські стосунки у фільмі – з родиною, з навколишнім світом, із самим собою – роблять стрічку універсальною та цікавою для мешканців інших країн. І ми дуже щасливі, що співпраця зі Словенією може стати першим великим кроком на шляху до зустрічі з глядачами у всьому світі.

Режисерка фільму Даша Трегубова

Протягом шести місяців йшла робота над сценарієм, який за участі Даші Трегубової написав український письменник Симор Гласенко, автор сценарію українського детективного серіалу "Схованки". Початок знімального процесу запланований на березень 2022 року.