Ріта Бурковська номінована у категорії «Найкраща європейська акторка»

30.08.2023

Акторка стрічки «Бачення метелика» (Butterfly vision) Максима Наконечного, Ріта Бурковська,  номінована у категорії «Найкраща європейська акторка» на Septimius Awards. Церемонія нагородження відбудеться з 25 по 26 вересня 2023 року в Амстердамі, Нідерланди.

Фільм розповідає про аеророзвідницю з позивним «Метелик», яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики. Це дебютна повнометражна робота режисера Максима Наконечного. Сценарій фільму він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин», «Я і Фелікс»). У головній ролі знялась акторка Ріта Бурковська.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду. Хорватські копродюсери картини — компанія 4film (продюсерка Аніта Юка, виконавча продюсерка Лаура Сіновчич).

Український дистриб’ютор — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

«Septimius Awards» — це престижна церемонія вручення нагород з акцентом на відкриття та підтримку нових незалежних талантів, сприяння візіонерських фільмів та об'єднання всіх аспектів кіно та розповідання історій, включаючи художні та документальні фільми, анімацію, телесеріали та сценарії. Церемонія нагородження збирає широкий спектр учасників, серед яких є лауреати премій Еммі, BAFTA та Оскар, такі як Крістофер Гемптон та Кевін Вільмотт.