Розпочались зйомки короткометражного фільму-дебюту Сніжани Гусаревич «Сіль для моря»

22.06.2020

«Сіль для моря» — це ігровий короткометражний дебют Сніжани Гусаревич. Стрічка стала одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно й отримала державну фінансову підтримку розміром 1 398 986 грн (100% загальної вартості виробництва фільму).

Сніжана, яка раніше займалася документальними проєктами та знімала соціальну рекламу, є також співавторкою сценарію стрічки. В його основі — книга львівської письменниці Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий Кит»: історія про чотирнадцятирічну дівчину Лізу, яка стала об’єктом цькування і втратила сенс життя.

За словами авторів фільму, його головною ідеєю є показати сучасним підліткам, що вони не самотні, що проблема цькування (булінгу) вже вирішується на законодавчому рівні, що необхідно говорити про свої проблеми вголос, агресія завжди має причину, однак розірвати коло можна лише за допомогою інших.

У 2017 році в Інтернеті я побачила жорстоке відео, в якому група дівчаток-підлітків намагалась повісити їхню ровесницю. Річ була лише в тому, що кривдницям не сподобалися її слова. Це відео шокувало мене. Я не розуміла, чому в українській культурі так мало про це говорять. Я вирішила знімати кіно на цю тему і довго шукала першоджерело в українській літературі. Перед тим, як почати писати сценарій, я поспілкувалась із десятьма підлітками у віці 9–16 років. Більшість із них зазнали булінгу. Серед з них — і моя дитина.

Сніжана Гусаревич

У тому, що потерпав від булінгу, зізнався й один із акторів, молода «зірка» українського кіно Данило Каменський («Сторожова застава», «Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво», «Забуті»). У стрічці він грає негативного персонажа, який сам застосовує насилля:

Для мене це виклик, я хочу зрозуміти, чому ці люди поводяться саме так, як мій персонаж Сашко: він злий, агресивний, він хоче зривати свою злість на інших. Чому? Бо йому не вистачає впевненості у собі? Почуваюся незвично, але справді круто. Це новий досвід. До 9 класу мене булили, я був скромним, тихим і я не міг постояти за себе. Я був сірою мишею у школі. При тому, що поза школою у мене були друзі й активне соціальне життя.

Данило Каменський

Авторами сценарію фільму є Сніжана Гусаревич та Владислав Попко, продюсерка фільму — Поліна Герман, операторка — Таня Дуднік, художниця-постановниця — Марія Мойсеєнко, кастинг-директорка — Яна Суська. Виробництвом картини займається Up Ua Studio.

У ролях: Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр, Олеся Надєєва.