Розпочався останній етап зйомок наймасштабнішої української стрічки "Довбуш” режисера Олеся Саніна

10.06.2021

8 червня, на кіностудії імені О. Довженка, у справжній автентичній гуцульській корчмі 18 століття, яку звели художники-постановники "Довбуша", творча група стрічки розпочала останній етап зйомок. Фільм представили режисер та співпродюсер Олесь Санін, продюсер Максим Асадчий, виконавці головних ролей Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Дар’я Плахтій та заступник Голови Держкіно Сергій Стороженко.

Спікери максимально широко розповіли про світ стрічки, її героїв, закладені меседжі та подальші плани.

В кожній нації є свій національний герой. У нас це Довбуш. Я розповідаю історію не ту, яку я вигадав, а історію народу, для якого Довбуш став цим героєм, і намагаюся розібратися чому став.

Перш за все це історія про свободу. Це історія про людей, які обрали собі шлях, навіть ціною життя здобути цю свободу і захищати її до останнього. Це історія про величезну любов. Про любов, яка не мала би статися. Про любов попри все. Про любов вільних людей. Це історія про сумніви, про вибір, історія про те, що люди вважають легендою. Про те, що іноді легенда буває більше ніж сам герой. Історія про те для чого ця легенда живе і для чого вона потрібна.

Режисер та співпродюсер картини Олесь Санін

Це наймасштабніший український фільм на сьогоднішній день. Наймасштабніший по кількості задіяних акторів масових сцен, каскадерів, реконструкторів, локацій. Ми об’їхали майже усю Західну Україну в пошуках локацій, ми  знімали в Карпатах, Тернопільський області та Києві, ми побудували багато декорацій, дуже складних декорацій як в павільоні так і на локаціях, ми відновили зброю та багато реквізиту, зробили велику кількість костюмів. Це має бути головна українська кіноподія, принаймні цього року.

Продюсер Максим Асадчий

Хочу згадати культовий фільм Куросави “Сім самураїв”. Ви пам'ятаєте, що ці самураї стають на захист села, яке фактично їм нічого не платить, задарма. Чому? Тому що вони можуть, напевне. Тому що відчувають в собі сили щось змінити. І тому певно повинні це робити. Так само і Олекса Довбуш. Він стає на захист своїх гір, тому що відчуває, що він може. І повинен... А ще він любить. В нього є жінка, яку любить не менше за ці самі гори. Це його, я думаю і мотивує.

Виконавець ролі Олекси Довбуша Сергій Стрельников

Дійсно Іван Довбуш неоднозначний, дуже цікавий персонаж, я захоплений ним. Він насправді існував. Для нього осередком стоїть питання хто є герой. Тому що суспільство має потребу у створенні своїх героїв. І цей герой знаходиться, народжується. І от наскільки людям він потрібен і до якої пори, до якої міри. Це герой як священна жертва, чому прикладів є дуже багато за усю світову історію. Суспільство приймає героя коли він виконав свою місію. Допоки він виконує її він священний. Скільки ми пам’ятаємо його, як цінуємо, як йому жити в цьому суспільстві коли він вже зробив свою справу? Власне ці питання піднімаються для мене в персонажі Івана. І взагалі для мене це біблійна в принципі історія.

Виконавець ролі Івана Довбуша Олексій Гнатковський  

Мого персонажа Марічку рухає безумовна любов, яка особисто для мене стала прикладом і роллю терапією, яка дійсно допомогла зрозуміти що є справжнє кохання. Попри всі складнощі, а обставини були дійсно важкими, в якійсь мірі нездоланними, вона завжди кохала Олексу Довбуша.

Виконавиця ролі Марічки Дар’я Плахтій

Ми давно чекаємо на цей фільм. Сподіваємось, що цього року ми всі його побачимо. Це важлива історична картина, в якій покажуть героїв, що воювали тоді за нашу країну, покажуть дружбу, кохання, вірність – найвищі почуття та цінності. Вважаю, що наші режисери та продюсери мають створювати якомога більше таких фільмів. Є про кого знімати, є події, які треба висвітлювати, щоб наш глядач не забував, де ми живемо, в якій країні ми народилися.

Заступник Голови Держкіно України Сергій Стороженко

За планами авторів фільму, до кінця липня пригодницько-історичний екшен режисера Олеся Саніна має бути відзнятий. На широкі кінотеатральні екрани "Довбуш" вийде вже восени цього року.

Кінотеатральною дистрибуцією на території України займаються компанії Кіноманія та FILM.UA Distribution. Стрічка створюється компанією PRONTO FILM за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України.