Щодо виїзду громадян України — суб’єктів кінематографії за кордон

24.03.2023

Відповідно до Положення про Державне агентство України з питань кіно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 року № 277, Держкіно є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Відповідно до Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 533, Адміністрація Державної прикордонної служби України є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

Рішення щодо надання дозволу на перетин державного кордону ухвалюється виключно Державною прикордонною службою України, на діяльність якої Державне агентство України з питань кіно не має впливу, а тому виїзд громадян України здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

Зокрема, Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, передбачається вичерпний перелік громадян, які мають право перетинати кордон у разі введення на території України воєнного стану.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Державне агентство України з питань кіно наполягає на недопущенні порушення вимог чинного законодавства. Разом з тим, вбачаємо за можливе сприянню перетину кордону тих суб’єктів кінематографії, які:
- презентують Україну на міжнародних платформах шляхом участі у конференціях, кінофестивалях, кіновиставках, кінопрем’єрах, пресконференціях та інших заходах, пов’язаних з популяризацією національної кіноіндустрії;
- забезпечують системну підтримку та розвиток міжнародної промоції українського кіно за межами України;
- проводять постійну інформаційну роботу, спрямовану на висвітлення воєнних злочинів країною-агресором, вчинення неправомірних дій представниками окупаційної влади щодо знищення кіноспадщини та закладів культури.

Державному агентству України з питань кіно відомі факти порушення порядку перетинання державного кордону деякими суб’єктами кінематографії, через що Держкіно здійснює необхідні заходи задля притягнення винних осіб до відповідальності згідно із вимогами чинного законодавства.