«ШТТЛ» відібрано до лайнапу London Film Festival

05.09.2022

Українсько-французька історична драма «ШТТЛ», створена за підтримки Держкіно України, відібрана для показу на одному з провідних європейських кінофестивалів BFI London Film Festival.

Цього року на Лондонському кінофестивалі, який пройде з 5 по 16 жовтня, буде представлено 164 фільми з 63 країн. Для 22 художніх фільмів це будуть світові прем’єри. Так, культовий режисер Гільєрмо дель Торо представить свою анімацію «Піноккіо». Володар «Оскару», «Греммі» та BAFTA Азіф Кападіа вперше презентує міжнародній аудиторії свій новий фільм «Створіння» (Creature).

Лондонський кінофестиваль (BFI London Film Festival) — один з провідних кінофестивалів Європи, представлений Британським інститутом кінематографії. Проводиться щорічно з 1956 року.

Фільм «ШТТЛ» вперше буде представлено міжнародній аудиторії.

Сам фестиваль описує стрічку як «приголомшливу чорно-білу «однокадрову» драму» та «вражаючий дебют режисера Еді Уолтера на ідиш».

В центрі сюжету історія кохання юних мешканців штетлу (містечко на ідіш) на Львівщині на тлі драматичних історичних подій. Юна і Мендель борються за свої щастя та можливість бути разом попри волю батьків, а допомагає їм українець Дем’ян. Все це відбувається у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів. Історична основа фільму – доля містечка Сокаль на Львівщині, яке було знищене німецькою армією. 

Фільмування відбувалось влітку 2021 року. Спеціально для зйомок історичного фільму на Київщині збудували штетл – типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни.

Зі сторони України за виробництво відповідала компанія UPHub, з французької – партнером виступила компанія Forecast Pictures. Проект створено за підтримки Державного агентства України  з питань кіно.

В якості консультанта з ідиш-культури задіяли американського експерта з юдаїки Елі Росена, який також консультував відомий серіал Unorthodox виробництва Netflix.

Над фільмом працювала інтернаціональна команда.

Автор сценарію і режисер-постановник: Еді Уолтер / Ady Walter (Франція)

Оператор-постановник: Володимир Іванов (Україна)

Художник-постановник: Іван Левченко (Україна)
Продюсери: Юрій Артеменко, Рита Гребенчікова (Україна), Оліас Барко (Бельгія), Жан-Шарль  Леві (Франція)

У ролях: Анісія Стасевич (Юна), Мойше Лобел (Мендель), Сол Рубінек (рабин), Петро    Ніньовський (Дем’ян), Антуан Міллєт (Фоліє), Даниель Кенігсберг (батько Менделя)