"Сіль для моря": вийшов трейлер короткометражної драми про булінг режисерки Сніжани Гусаревич

11.02.2021

Автори короткометражної картини "Сіль для моря", що створюється за підтримки Держкіно, представили офіційний трейлер фільму. Стрічка є ігровим дебютом режисерки Сніжани Гусаревич, яка досі займалася документальними проєктами та знімала соціальну рекламу. В основі картини — книга львівської письменниці Анастасії Нікуліної "Сіль для моря, або Білий Кит".

Фільм розповідає історію чотирнадцятирічної дівчини Лізи, яка стала об’єктом цькування й втратила сенс життя.

За словами творців фільму, головна ідея картини – показати сучасним підліткам, що вони не самотні, що від булінгу є захист і про проблеми необхідно говорити вголос.

У 2017 році в інтернеті я побачила жорстоке відео, де група дівчат-підлітків намагалася повісити іншу. Річ була лише в тому, що кривдницям не сподобалися її слова. Це відео шокувало мене. Я не розуміла, чому в українській культурі так мало про це говорять. Я вирішила знімати кіно на цю тему і довго шукала першоджерело в українській літературі. Перед тим як почати писати сценарій, я поспілкувалась із десятьма підлітками у віці 9–16 років. Більшість із них зазнали булінгу. Одна з них - моя дитина.

Сніжана Гусаревич, режисерка та співавторка сценарію фільму "Сіль для моря"

Ролі в фільмі виконали Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр, Олеся Надєєва.

Над картиною працювала жіноча знімальна група: операторка — Таня Дуднік, художниця-постановниця — Марія Мойсеєнко, кастинг-директорка — Яна Суська. Продюсерка стрічки — Поліна Герман (кінокомпанія UP UA STUDIO). Кінопроєкт фільму "Сіль для моря" став одним із переможців 11-го конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно й отримав державну фінансову підтримку розміром 1 398 986 грн (100%). Зараз триває активна фестивальна історія картини.