Сьогодні на кінофестивалі "Молодість" — прем'єра українського документального фільму "Моя війна"

01.06.2021

Сьогодні на кінофестивалі "Молодість" відбудеться прем'єрний показ документального фільму "Моя війна" франко-української режисерки Маші Кондакової. Стрічка, створена за підтримки Держкіно, розповідає історію трьох жінок, які стали до лав української армії та беруть участь у бойових діях на сході країни. Доля кожної з них складалася по-різному, але кожна визначена війною. Незважаючи на те, що події на Донбасі впливають на мільйони жителів України, для героїнь фільму війна не однорідна — у кожної своя. 

У "Моїй війні" режисерка спостерігала за трьома героїнями: "Лерою" (Валерія), "Лютиком" (Іра) та "Відьмою" (Олена). Вона проводила з ними багато часу поза зйомками, щоб вони звикли до неї та камери. Кондакова прагнула передати їхнє життя максимально правдиво — тож у фінальному монтажі картини багато довгих планів, які не перериває навіть важка тиша.

"Лера" (Валерія Бурлакова) — журналістка. Під час роботи на фронті вона вирішила стати військовою. Незабаром дівчина зустріла свого коханого з позивним Морячок, капітана бомбового загону. Після його смерті війна затягнула жінку ще глибше. 

"Відьма" (Олена Любинецька) — до волонтерства у 2014 році очолювала мережу магазинів. Зараз вона командує мінометним стрілецьким загоном і живе на фронті, далеко від своїх дітей.

"Лютик" (Ірина Івануш) — лікарка, волонтерка від самого початку конфлікту. Під час рятувальної місії вона наступила на протипіхотну міну та втратила обидві ноги. Тепер їй доводиться битися в Києві, далеко від фронту, щоб завоювати своє нове місце в суспільстві.

Автори сценарію – Яна Пономаренко, Маша Кондакова, Максим Поцці-Ґарсія. Оператори – Сергій Стеценко, Слава Цвєтков. Композитор – Джек Бертман. Продюсери – Жульєн Берлан, Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова, Ельза Ракотосон. Українським співвиробником стрічки є кінокомпанія "Інсайт Медіа". Кінопроєкт цього фільму з робочою назвою "Міцна та ніжна" став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 3 млн 398 тис. грн при загальній вартості виробництва в 3 млн 608 тис. грн.  

Режисерка Маша Кондакова народилася у 1989 році, виросла в Києві у сім'ї вчених, закінчила КНУТКіТ ім. I. Карпенка-Карого. Її перший короткометражний фільм "Листопад" був відібраний для фестивалю в Локарно й отримав загалом п'ятнадцять фестивальних нагород — його придбав і транслював Canal +. Маша переїхала до Парижа, знімається у Франції як акторка та працює режисеркою.