Сьогодні розпочинає роботу фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art

07.09.2020

13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art пройде з 7 по 13 вересня у новому форматі – покази відбуватимуться офлайн у Львові, а також в онлайн-кінотеатрі Wiz-Art Film Festival Online.

До конкурсних програм куратори фестивалю відібрали 30 фільмів з-поміж 1500 надісланих заявок. 12 фільмів формують програму Національного конкурсу, та ще 18 – Міжнародного. Оцінювати конкурсні програми будуть дві команди журі, а також глядачі.

Окрім того, глядачі переглянуть дві програми короткометражок-переможців європейських фестивалів та матимуть змогу долучитися до обрання найкращого європейського короткометражного фільму року. Це відбувається тому, що Wiz-Art є одним з десяти фестивалів-засновників Європейської глядацької нагороди.

Розкривати суть цьогорічного слогану фестивалю будуть чотири підбірки з блоку "Бути тут і зараз": "Я з тобою. Мистецтво жити", "Свята нерівність", "Відтінки любові" та "Опір системі".

У спеціальних позаконкурсних програмах покажуть комедійну підбірку "От халепа!", фільми про дівчат-переможниць "Дівчата-бунтарки", а також підбірки "Мистецтво – це політика!", "Місто vs. Людина: урбан шортс", "Диваки у світі див" та "Нічні фільми про відверте".

Відкриття фестивалю відбудеться 7 вересня, о 19 годині офлайн показом Sound&Vision. Фільми оживуть на екрані двічі – у супроводі електронної та класичної музики, а також з оригінальним звуком.

В індустріальній секції фестивалю Wiz-Art Lab заплановані виступи та розмови провідних українських та іноземних кінематографістів. Вона буде корисною як представникам кіноіндустрії та преси, так і глядачам, які хочуть краще розуміти кіно.

Також спеціально на прохання Wiz-Art п'ятеро українських режисерів та режисерок зняли фільми-рефлексії про карантин. Їхні роботи переглянемо під час онлайн-кінопоказу Ukrainian Directors on Quarantine.

Онлайн покази будуть безкоштовними та доступними для перегляду на онлайн-кінотеатрі фестивалю Wiz-Art Film Festival Online.

Повна програма фестивалю: https://wiz-art.ua/festival/program/

13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Українського культурного фонду та Львівської міської ради.