Сьогодні відкривається Восьмий міжнародний фестиваль "Чілдрен Кінофест"

28.05.2021

28 травня розпочинає роботу 8-й Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест". Цього року фестиваль відбувається в гібридному форматі. Вже відкрито реєстрацію на безплатні онлайн-покази програми фестивалю, які триватимуть до 6 червня. 

З 28 травня по 2 червня відбудуться кінотеатральні покази, які пройдуть у 23 містах України. Їх також можна відвідати безплатно, за попередньою реєстрацією.

Фільмом-відкриттям фестивалю стане створена за підтримки Держкіно анімаційна фантастична стрічка українського режисера Анатолія Лавренішина "Віктор_Робот". Події картини відбуваються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. Дівчинка разом із помічником – крихітним роботом Віктором – вирушає на його пошуки. Так починаються захопливі пригоди двох друзів.

Фільм Анатолія Лавренішина – володар Призу глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю, також він визнаний Найкращим анімаційним фільмом за версією Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО у 2020 році. Спеціально для "Чілдрен Кінофесту-2021" агенція "Доступне Кіно" адаптувала фільми "Віктор_Робот" та "Полі" для незрячих та нечуючих людей. Звукоопис та розгорнуті субтитри можна завантажити у спеціальних додатках Earcatch та Subcatch.

Виробництво фільму тривало понад три роки: над стрічкою, створеною студією анімації "Червоний собака", працювали майже 200 професіоналів. Вже за місяць, 24 червня, фільм вийде у широкий кінотеатральний прокат. Дистриб'ютор картини – компанія "Артхаус Трафік".