Стартував "Чілдрен Кінофест – 2022": безкоштовні покази тривають онлайн, із 3 до 12 червня, для юних глядачів і глядачок на території України та Польщі

03.06.2022

Розпочався 9-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків "Чілдрен Кінофест". Безкоштовні фестивальні покази тривають онлайн, із 3 до 12 червня, для юних глядачів і глядачок на території України та Польщі.

Фестиваль Чілдрен Кінофест вже дев'ять років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей із новими європейськими стрічками й світовою кінокласикою та відкриває нові таланти. Цьогоріч, для безпеки й доступності, фестиваль проходить в онлайн-форматі. Переглянути фільми можна на сайті online.childrenkinofest.com на території України та Польщі, яка прийняла найбільше тимчасово переміщених українців.

Фільмом-відкриттям фестивалю є французька анімація "Принцеса драконів". Картина буде доступна для перегляду впродовж перших трьох днів фестивалю – із 3 до 5 червня. Решта програми буде доступна протягом усього фестивалю. Україну в конкурсній програмі "Чілдрен Кінофесту" представляє створене за підтримки Держкіно пригодницьке фентезі "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке". Стрічку знято за мотивами казки Сашка Лірника. Ще один фільм у жанрі фентезі: "Неллі Рапп – мисливиця на монстрів" зі Швеції. Є у програмі й фантастика – нідерланська стрічка "Місія Нови" про подорож у часі й порятунок світу від екологічної катастрофи. Аргентинська драма "Дельфін" розповідає про хлопчика, який торує шлях зі злиднів до своєї мрії потрапити в оркестр. Також у програму увійшли комедії: австрійсько-німецька стрічка "Францові історії" та "Мій тато – сосиска" спільного виробництва Бельгії, Нідерландів і Німеччини. Після кожного перегляду глядачі та глядачки мають змогу оцінити побачене, і на основі цих голосів буде обраний переможець фестивалю.

Поза конкурсом "Чілдрен Кінофест" покаже спеціальну добірку епізодів "Крота" до 65-річчя знаменитого чеського мультсеріалу. За традицією на фестивалі продемонструють і минулорічного переможця – пригодницьку стрічку "Полі" спільного виробництва Франції та Бельгії.

Вшосте в межах Чілдрен Кінофесту відбудеться Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми. Переможців обере Почесне журі, до складу якого увійшли режисерка Катерина Горностай, акторка Оксана Черкашина та режисер Антоніо Лукіч. Шляхом глядацького голосування буде також обраний лауреат Призу глядацьких симпатій. Добірка фіналістів Конкурсу буде доступна для перегляду в усьому світі.