Стартував другий етап зйомок сімейної драми "Ти мене любиш?" режисерки Тоні Ноябрьової

10.02.2022

Розпочався другий етап знімального періоду повнометражного фільму Тоні Ноябрьової "Ти мене любиш?", що створюється за підтримки Держкіно. На знімальному майданчику стрічки, – у знаковому для київських кінематографістів барі "Вавилон" Будинку кіно, що став однією з локацій для зйомок, – відбувся пресдень за участі команди фільму. Автентичність інтер’єру бару в поєднанні із зусиллями художників-постановників фільму до деталей відтворила атмосферу столичних ресторанів початку 90-х.

Стрічку представили режисерка та авторка сценарію Тоня Ноябрьова, продюсерка Анастасія Буковська, виконавці головних ролей Карина Химчук та Андрій Шабанов

Фільм "Ти мене любиш?" – це частково моя особиста історія, а частково рефлексія і моє бачення 90-х років. Адже в цей період я дорослішала і формувалася як особистість та жінка. Сьогодні ця тема актуальна, адже виросло ціле покоління режисерів, готових подивитися назад та розповісти про роки, в які закладалася їхня творча свідомість. Я вважаю, що кожен режисер "авторського" кіно знімає про себе та з себе, намагається говорити з глядачем про яскраві або переламні моменти власного життя. Тому 90-ті роки – злам епохи, коли закінчився один час і миттєво почалася нова реальність – це і є бекграунд нашого фільму. Але це тільки тло, а не сама історія. Події фільму могли відбутися у будь-який переламний час, адже період змін – це завжди яскравий, мальовничий та цікавий час. Саме таку тему хочеться відображати в кінематографі і захоплювати нею глядача (...).

Режисерка Тоня Ноябрьова

За сценарієм, дівчина Кіра одразу після вступу до театрального вишу проживає своє дорослішання через розрив із сім'єю – її батьки несподівано для неї розлучаються після 20 років ідеального, як їй здавалося, спільного життя. Кіра змушена подорослішати та прийняти нову реальність на тлі зламу старої імперії СРСР і народження нової держави України.

Спільно з Тонею ми реалізували багато комерційних проєктів. Ми розуміємо одне одного, відчуваємо і добре пам’ятаємо епоху, про яку йдеться у фільмі. Саме тому наша компанія Family Production вирішила долучитися до цього масштабного проєкту. Здається, що 90-й рік – це десь близько і можна легко перенести цей настрій на екран. Але минуло більше тридцяти років і ми маємо справу зі справжнім історичним фільмом. Кожен актор в кадрі одягнений у спеціально підібрані костюми, більшість з яких автентичні, кожна деталь реквізиту – це ретельно підібрані речі, які художники приносили з власних дач, або полювали за ними на "блошках". Для глядача цей фільм буде вікном у власне минуле, або молодість своїх батьків. Та головне – це буде захоплююча драма про сімейні стосунки на тлі зламу епохи. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Держкіно України. До знімальної групи увійшли представники Литви, Грузії, Білорусі, що надає проєкту міжнародний характер.

Продюсерка Анастасія Буковська

Виробництво: Family Production Studio за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду.

Режисерка-постановниця та авторка сценарію: Тоня Ноябрьова. Оператор-постановник: Вілюс Мачульскіс (Литва). Художник-постановник: Володимир Романов. Художниця по костюмам: Тетяна Кремень. Художник по гриму: Гоша Мацкевич. Кастинг акторів: Алла Самойленко. Продюсери: Анастасія Буковська, Данило Каптюх.

Ролі виконують: Карина Химчук, Максим Михайличенко, Наталія Лазебнікова, Олександр Жила, Андрій Шабанов, Дарія Білоцерковець, Євген Бушмакін, Дарія Палагнюк, Ольга Армасар, Василь Неволов, Андрій Гурін, Наталія Діброва та інші. 

Зйомки другого етапу фільму триватимуть до кінця лютого в Києві. Монтаж стрічки відбуватиметься в Грузії. На широкі кінотеатральні екрани "Ти мене любиш?" вийде у 2023 році, після завершення фестивальної історії фільму.