"Стоп-Земля" та "Цей дощ ніколи не скінчиться" – в "короткому" списку претендентів на Шевченківську премію в 2022 році

17.01.2022

Створені за підтримки Держкіно фільми "Стоп-Земля" Катерини Горностай та "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліни Горлової – в "короткому" списку претендентів на Шевченківську премію в 2022 році.

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив "короткі" списки літературно-мистецьких творів, допущених до третього туру конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року.

У номінації "Кіномистецтво" до третього туру конкурсу пройшли:

  • Горлова Аліна Едуардівна. Документальний фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться"
  • Горностай Катерина Павлівна. Повнометражний ігровий фільм "Стоп-Земля"

Шевченківська премія – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 р. Загалом, у березні 2022 р. вручатимуть сім премій у наступних номінаціях: "Література", "Публіцистика, журналістика", "Літературознавство і мистецтвознавство", "Музичне мистецтво", "Театральне мистецтво", "Візуальні мистецтва" та "Кіномистецтво".

Нагадаємо, у 2021 році Національну премію України імені Тараса Шевченка в номінації "Кіномистецтво" отримали режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко за фільм "Атлантида".

Побачити на власні очі одну з двох стрічок, що обрані поважними членами Комітету до подальшої боротьби, можна буде вже цього тижня в усіх кінотеатрах країни: з 20 січня стрічка "Стоп-Земля" Катерини Горностай виходить у широкий кінотеатральний прокат.