Стрічка Аліни Горлової "Цей дощ ніколи не скінчиться" перемогла на італійському фестивалі Festival dei Popoli

24.11.2020

Новий документальний фільм української режисерки Аліни Горлової "Цей дощ ніколи не скінчиться" (This Rain Will Never Stop), який створювався майже чотири роки, переміг на фестивалі Festival dei Popoli у Флоренції. Це один із найстаріших світових фестивалів та єдиний в Італії майданчик для креативної документалістики. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Festival dei Popoli проходить вже 61 рік поспіль і цього року вперше відбувся повністю онлайн через пандемію. Головну нагороду фестивалю "За найкращий повнометражний фільм" (Best Feature-length film) отримала українська стрічка "Цей дощ ніколи не скінчиться" (This Rain Will Never Stop) продюсера Максима Наконечного та режисерки Аліни Горлової з TABOR Production. 

Міжнародне журі так прокоментувало присудження нагороди українському фільму:

Україні довелося стати ареною для найжахливіших трагедій 20-го століття: Голодомор, Голокост, Чорнобиль. Сьогодні, слугуючи одними з воріт до Європейського Союзу, країна стала транзитною територією для притулку мігрантів та жертв воєн, розгорнутих навколо - від Донбасу до Сирії. "Цей дощ ніколи не скінчиться" ілюструє темну ауру місця, якого торкнулася історія, використовуючи потужні чорно-білі кадри, що нагадують велику школу неігрового радянського кіно.

Стрічка "Цей дощ ніколи не скінчиться" також бере участь у найбільшому фестивалі документального кіно IDFA, який триватиме до 6 грудня 2020 р. Світова прем’єра стрічки відбулась на IDFA 19 листопада в Амстердамі, а наступного дня, 20 листопада, фільм було показано онлайн в рамках фестивалю Festival dei Popoli у Флоренції. І вже за 2 дні після світової прем’єри фільм отримав першу міжнародну нагороду.

Аліна Горлова надала свіжий погляд циклу "війна-мир" через те, що втілила у чорно-білому зображенні своєрідне розділення на інь та янь, та обрала Андрія головним героєм насиченої (і частково відстороненої) притчи.

Cineuropa – про незвичний підхід режисерки до вічної теми війни та миру.

 

Окрім майстерної режисури, є центральне питання, яке проходить через новий фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" і попередній фільм Аліни Горлової "Явних проявів немає", і саме це питання робить обидва фільми такими переконливими: що спонукає людину служити країні, яка не завжди цінує жертву? Це головоломка, навколо якої камера Аліни Горлової танцює, але ніколи не вирішує остаточно.

Moderntimes.review

"Цей дощ ніколи не скінчиться" (This Rain Will Never Stop) відомий професійній публіці під назвою "Поміж війн". Стрічка запрошує глядача доєднатися до потужної й візуально вражаючої подорожі 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному "циклі війна-мир". Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Державним агентством України з питань кіно, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute. Режисерка – Аліна Горлова, сценарісти – Аліна Горлова, Максим Наконечний, оператор – В’ячеслав Цвєтков, продюсер – Максим Наконечний (TABOR, Україна), ко-продюсери – Ilona Bičevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog agenda, Німеччина).

Прем’єра стрічки в Україні запланована на 2021 рік.