Стрічка "Цензорка" спільного виробництва України, Словаччини та Чехії стала призером Венеційського кінофестивалю

11.09.2021

Фільм Петера Керекеша "Цензорка", створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, отримав Нагороду за Найкращий сценарій у секції "Горизонти" 78-го Венеційського кінофестивалю.

Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув'язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

"Цензорка" є дебютною повнометражною ігровою картиною словацького режисера Петера Керекеша, лауреата фестивалів у Берліні, Лейпцигу і Торонто. Українським продюсером стрічки виступив Денис Іванов (компанія "Arthouse Traffic"). Стрічку створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

На українські екрани "Цензорка" вийде в 2022 році.

Нагадаємо, у конкурсних програмах 78-го Венеційського міжнародного кінофестивалю цього року брали участь три фільми, створені за державної підтримки: "Відблиск" Валентина Васяновича"Носоріг" Олега Сенцова та "Цензорка" Петера Керекеша. Головну нагороду фестивалю отримала стрічка Одрі Діван "Подія" (Франція).