Стрічка Марини Ер Горбач "Клондайк" отримала Ґран-прі 48-го Міжнародного кінофестивалю в Сіетлі, США

25.04.2022

Створена за підтримки Держкіно стрічка Марини Ер Горбач "Клондайк" отримала Ґран-прі 48-го Міжнародного кінофестивалю в Сіетлі, США.

За твір, трагічно пророчий і універсальний за своїм впливом, жорстоке і формалістичне бачення війни, яке поєднує гуманізм, чорну комедію та жах у пекуче й оригінальне бачення, ми присуджуємо Ґран-прі журі "Клондайку" Марини Ер Горбач.

Журі 48-го Seattle International Film Festival

Фільм "Клондайк" зображує історію місцевої родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування. Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина, Сергій Шадрін і Олег Щербина.

"Клондайк" – новий фільм Марини Ер Горбач, створений за підтримки Держкіно у копродукції з Туреччиною. Оператором та співпродюсером виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки – Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

Міжнародний кінофестиваль у Сіетлі вважається одним із найкращих фестивалів у Північній Америці, який щорічно представляє найкращі незалежні фільми з усього світу. Seattle International Film Festival (SIFF) також є найбільшим кінофестивалем у Сполучених Штатах, який щороку представляє понад 400 повнометражних, документальних і короткометражних фільмів для аудиторії, яка налічує понад 138 000 осіб.

48-й Seattle International Film Festival пройшов з 14 до 24 квітня 2022 року.