Стрічка Ольги Журби "Назовні" отримала головну нагороду Human Rights Film Festival Berlin

26.10.2022

Створена за підтримки Держкіно стрічка Ольги Журби "Назовні  / Outside" отримала головну нагороду Human Rights Film Festival Berlin – премію Віллі Брандта в галузі документального кіно / The Willy Brandt Documentary Film Award for Freedom and Human Rights.

Премія Віллі Брандта в галузі документального кіно за свободу та права людини вшановує досягнення Віллі Брандта як федерального канцлера та лауреата Нобелівської премії миру та підтримує видатних кінематографістів, чиї роботи є прикладом цінностей Брандта: свободи, справедливості та солідарності. Премія вручається Фондом федерального канцлера Віллі Брандта / Federal Chancellor Willy Brandt Foundation у співпраці з Берлінським кінофестивалем про права людини.

"Назовні" поміщає справжнього маргінала в центр соціуму та в наші серця. Це зроблено з величезною кінематографічною майстерністю. Режисерка Ольга Журба відправляє нас у неймовірну особисту подорож з її героєм Ромою – сиротою, який живе поза соціумом. Захоплива емоційність фільму змушує сподіватися до останньої хвилини, що надія на порятунок є.

Вольфрам Хоппенштедт, генеральний директор фонду Federal Chancellor Willy Brandt Foundation

Церемонія нагородження відбулася 21 жовтня в межах Берлінського кінофестивалю про права людини, що тривав із 13 до 23 жовтня 2022 р. За нагороду змагалися десять фільмів фестивальної програми.

"Назовні" є повнометражним документальним дебютом Ольги Журби, над яким вона працювала з оператором Володимиром Усиком. Це історія хлопця Роми: ми зустрічаємо його, 13-річного, на українських барикадах Майдану та слідуємо до його повноліття, коли він, уже 18-річний юнак, намагається вижити в маленькому кримінальному провінційному містечку. Фільм створено у копродукції трьох країн: України (кінокомпанія Moon Man), Нідерландів (Tangerine Tree) та Данії (Final Cut for Real).

Берлінський кінофестиваль про права людини (The Human Rights Film Festival Berlin) ініційований гуманітарною організацією Action Against Hunger і проводиться щорічно, з 2018 року. Фестиваль зосереджується на потужних історіях з усіх куточків світу, що розповідають про наявний стан прав людини.