Стрічка "Пофарбоване пташеня" з шорт-листа 92-ї кінопремії "Оскар" виходить в український прокат

07.12.2020

10 грудня на екрани українських кінотеатрів виходить фільм Вацлава Марула "Пофарбоване пташеня". Екранізація бестселеру Єжи Косинського ввійшла до шорт-листа 92-ї кінопремії "Оскар" та є номінантом на цьогорічну премію Європейської кіноакадемії. Творці фільму запрошують на прем’єрний показ стрічки, який відбудеться 10 грудня о 19:00 в кінотеатрі "Оскар" (ТРЦ Gulliver).

"Пофарбоване пташеня" є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером. За сюжетом фільму, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

"Пофарбоване пташеня" – це енциклопедичний фільм, з часом він посяде своє місце поруч із "Списком Шиндлера" Стівена Спілберга і "Життя прекрасне" Роберто Беніньї. Саме таке завдання ставила перед собою наша велика міжнародна команда, і саме це стало причиною участі зірок світового кінематографа першого ешелону. Переглянути цей фільм – це пережити весь жах, який проходять "інакші", що стикаються з ненавистю оточуючих…  і зрозуміти, що весь світ, по суті, складається з інакших – тобто дуже різних людей, яких об’єднують чи роз’єднують зовнішні фактори, такі як дурість, ідеологія, релігія, жага добробуту чи слави, або ж політичні амбіції маргіналів.

Ігор Савиченко, український співпродюсер стрічки.

Стрічка стала одним із переможців Дев'ятого конкурсного відбору Держкіно. Фільм створено у спільному виробництві Чехії, Словаччини та України. Розмір державної фінансової підтримки склав 9,5 млн грн. Окрім Чехії та Словаччини, зйомки відбулися також і в Україні, а поряд із світовими зірками Стелланом Скашгордом ("Чорнобиль"), Гарві Кейтелем ("Кримінальне чтиво"), Удо Кіром ("Доґвіль") і Джуліаном Сендзом ("Обід голяка") у фільмі зіграли Алла Соколова, Ніна Шуневич і Остап Дзядек. Українська компанія-виробник – "Директорія Кіно".

Світова прем'єра картини відбулась у межах основного конкурсу 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Фільм потрапив до шорт-листа кінопремії "Оскар"-2020 у категорії "Міжнародний повнометражний фільм" як кандидат від Чехії. Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії, а нещодавно була номінована й на премію Європейської кіноакадемії як "Найкращий європейський фільм". Картина була представлена на кінофестивалях класу "А" у Венеції, Токіо, Таллінні, Каїрі, Гоа та кінофестивалі у Торонто.

10 грудня о 19:00 в кінотеатрі "Оскар" (ТРЦ Gulliver) відбудеться прем’єрний показ фільму. Представлять стрічку кінокритик Андрій Алфьоров та український співпродюсер Ігор Савиченко. Після показу на глядачів чекає онлайн-обговорення з режисером стрічки Вацлавом Марулом, модерує розмову кінокритик Андрій Алфьоров.

Акредитація на прем'єрний показ для представників ЗМІ — за адресою press@arthousetraffic.com. Організатори просять звернути увагу, що через правила карантину кількість місць є дуже обмеженою.

Пофарбоване пташеня" виходить в український прокат 10 грудня за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кадри в поліграфічній якості