Стрічка "Пофарбоване пташеня" з шорт-листа премії "Оскар"-2020 вийде в український прокат

25.11.2020

10 грудня в український кінопрокат вийде створена за підтримки Держкіно стрічка Вацлава Марула "Пофарбоване пташеня", яка потрапила у шорт-лист 92-ї премії "Оскар". Фільм створено у спільному виробництві Чехії, Словаччини та України. Кінодистриб’ютор "Артхаус Трафік" презентує постер і трейлер картини.

"Пофарбоване пташеня" є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером. За сюжетом фільму, єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Обставини змушують хлопчика відправитися у подорож диким і ворожим світом, що керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Стрічка стала одним із переможців Дев'ятого конкурсного відбору Держкіно. Обсяг державної фінансової підтримки склав 9,5 млн грн. Окрім Чехії та Словаччини, зйомки відбулися також і в Україні, а поряд зі світовими зірками Стелланом Скашгордом ("Чорнобиль"), Гарві Кейтелем ("Кримінальне чтиво"), Удо Кіром ("Доґвіль") і Джуліаном Сендзом ("Обід голяка") у стрічці зіграли Алла Соколова, Ніна Шуневич, Остап Дзядек. Український співпродюсер стрічки – Ігор Савиченко, компанія "Директорія Кіно".

Світова прем'єра картини відбулась у межах основного конкурсу 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Фільм потрапив до шорт-листа кінопремії "Оскар"-2020 у категорії "Міжнародний повнометражний фільм" як кандидат від Чехії. Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії, а нещодавно була номінована й на премію Європейської кіноакадемії як "Найкращий європейський фільм". Картина була представлена на кінофестивалях класу "А" у Венеції, Токіо, Таллінні, Каїрі, Гоа та кінофестивалі у Торонто.

"Пофарбоване пташеня" виходить в український прокат 10 грудня за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кадри в поліграфічній якості