20 травня вийде у прокат стрічка "Погані дороги" Наталки Ворожбит

29.04.2021

Оголошено нову дату виходу в широкий кінотеатральний прокат фільму-призера Венеційського кінофестивалю – стрічки "Погані дороги" режисерки Наталки Ворожбит, авторки серіалу "Спіймати Кайдаша" та фільму "Кіборги". Картина, яка є лідером за кількістю номінацій (15!) на здобуття цьогорічної кінопремії "Золота Дзиґа", вийде у прокат 20 травня

Стрічка складається з п'яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом "Кіборги".

Світова прем'єра драми "Погані дороги" відбулася у програмі "Тиждень критики" Венеційського кінофестивалю у 2020 році, де вона була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як "Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі".

Українська прем'єра фільму пройшла на фестивалі "Київський тиждень критики" у програмі "Фокус: Україна-Франція". Наталка Ворожбит визнана авторкою найкращого повнометражного дебюту – режисерка здобула Національну премію кінокритиків "Кіноколо" у категорії "Відкриття року". А актори Юрій Кулініч та Оксана Черкашина визнані найкращими у відповідних акторських категоріях Премії.

Продюсерами фільму виступили Юрій Мінзянов та Дмитро Мінзянов. Виробництво здійснила кінокомпанія "Kristi Films" за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія "Артхаус Трафік". Промокампанія фільму здійснюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Вихід стрічки в український прокат було заплановано на квітень, але через локдаун його довелося перенести.