Стрічку «Ми не згаснемо» / «We Will Not Fade Away» Аліси Коваленко буде представлено на Берлінале

19.01.2023

Світова прем’єра документального фільму Аліси Коваленко відбудеться на 73-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Фільм відібрали до конкурсу Berlinale Generation, який традиційно присвячений стрічкам про дітей та підлітків.

«Ми не згаснемо» оповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та їх надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. Попри похмуру реальність навколо, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, шукають пригод, протестують та борються зі сірістю й нудьгою. Поки світ навколо них занепадає, шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає, вони не здаються та намагаються йти за покликом своїх мрій.

Зйомки фільму розпочалися у 2019-му і завершилися у 2022-му, вже після повномасштабного вторгнення. Дія фільму відбувається на Луганщині, в Золотому та Станиці Луганській, які ще з 2014 року перебували на лінії фронту.

«Це мав бути фільм про здійснені мрії, а став про розбиті мрії. Але навіть із цим у ньому багато світла та ніжності. Він про цей світ дитинства, коли все здається можливим, навіть у найпохмуріших місцях. Коли ти віриш у мрії, попри все. "У дитинстві ми вічні", – сказав колись Тоніно Гуерра, італійський письменник, сценарист Фелліні. Я багато думала про це, роблячи цей фільм. І він дійсно відображає цю вічність перед початком апокаліпсиса, це світло, яке намагається поглинути темрява», – наголошує режисерка фільму Аліса Коваленко.

Стрічку вироблено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського кіноінституту (Polski Instytut Sztuki Filmowej), TVP, ARTE та IDFA Bertha Fund – Classic Postproduction.

Оператори-постановники: Сергій Стеценко та Аліса Коваленко
Креативні продюсери: Стефан Сіоан та Аліса Коваленко
Продюсери: Валерій Калмиков, Яна Калмикова та Олексій Кобелєв (Trueman Production)

Нагадуємо, що цього року на Берлінале буде представлено 3 українські стрічки, створені за підтримки Держкіно: «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової та «Залізні метелики» Романа Любого.