Створені за підтримки Держкіно стрічки "Джордан 96" та "Оператор Вікторія" відібрано до Palm Springs International ShortFest у Каліфорнії

03.06.2022

Одразу два українських фільми виробництва кінопродакшену ForeFilms потрапили до конкурсної програми Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів у Палм-Спрінгс, Каліфорнія (Palm Springs International ShortFest). Короткометражні стрічки "Оператор Вікторія" та "Джордан 96" відібрали з декількох тисяч робіт разом із 300 фільмами з усього світу.

Короткометражний фільм Анни Яценко "Оператор Вікторія" розповідає про операторку колл-центру Служби психологічної підтримки, яка переживає складні токсичні взаємовідносини із наркозалежним чоловіком. Працюючи вночі, вдень вона контролює життя свого чоловіка, а в цей час її син живе із деспотичною матір'ю Вікторії. У виборі, для кого жити – для сина або для чоловіка, – Вікторія нарешті обирає себе.

Коли я задумувала цей фільм, я й сама знаходилась в життєвій кризі, як то кажуть. Багато хто з режисерів створює кіно як пропрацювання свого життєвого досвіду. Вже працюючи над фільмом із командою, я дізналася, що я не одна "заблукала" і шукаю виходу із кризи. А тепер вже і глядачі можуть отримати цей психотерапевтичний досвід і відповіді, або ж прийдуть до запитань у власному житті.

Режисерка стрічки "Оператор Вікторія" Анна Яценко

Світова прем'єра "Оператора Вікторії" відбулася у 2021 році на фестивалі класу А - POFF Shots Tallins Black Nights. Зараз фільм мандрує кінофестивалями.

Фільм "Джордан’96" – дебют режисерки Катерини Лесик. Стрічка заснована на реальній історії, яка трапилась із батьками авторки напередодні її народження. Дія фільму розгортається у середині 90-х у провінційному містечку. 18-річний Андрій допомагає у пошуках зниклого друга-однокласника Жені, батько якого – місцевий кримінальний авторитет. Він не відпустить Андрія, поки не дізнається правди.

Я дуже рада, що імена українських режисерів продовжують звучати у світі, а українські фільми – жити своє життя на великих міжнародних екранах. Зараз, як ніколи, важливо, щоб іноземний глядач чув і бачив нас.

Режисерка стрічки "Джордан 96" Катерина Лесик

Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів у Палм-Спрінгс (Palm Springs International ShortFest) – один із найбільших кінофестивалів короткометражного кіно у світі, в межах якого демонструються фільми різних жанрів (ігрові, документальні, анімовані) з різних країн світу. Фестиваль є кваліфікаційним на премію "Оскар" та BAFTA Awards.