Створену за підтримки Держкіно анімаційну стрічку "Причинна" за мотивами балади Шевченка покажуть у Європі

11.05.2022

У День Європи, 9 травня, стартував масштабний кінопроєкт EU Youth Cinema, який за два роки планує показати молоді з різних куточків світу найкращі європейські фільми на такі теми, як стійкість, захист клімату та соціальна відповідальність.

Проте людству зараз загрожують не лише глобальні екологічні проблеми: війну в Україні неможливо ігнорувати. На знак солідарності з українським народом до програми EU Youth Cinema включено анімаційну баладу "Причинна" режисера Андрія Щербака. З 9 до 31 травня фільм буде безкоштовно доступний у всьому світі через сайт проєкту www.euyc.green.

Надалі кінокартина буде доступна для школярів та студентів Європи ще протягом 2 років.

Контекст анімаційної балади про закохану пару, приречену на розлуку, божевілля та смерть через війну, змінився після вторгнення Росії в Україну:

Глядачі, які бачили фото з Ірпеня, Бучі чи Маріуполя, сприймуть цей фільм інакше. Причинно-наслідкові ілюзії та жахливі припущення перетворилися на об’єктивну реальність. Війна, насильство, смерть – все це відбувається тут і зараз.

Режисер стрічки Андрій Щербак

Найгостріше питання зараз – наскільки тонкий і вразливий наш, здавалося б, непохитний світ, наше оточення, наше щастя. І тільки любов може врятувати людство.

Продюсер фільму Геннадій Кофман

Глядачі також зможуть зробити пожертву на проєкт DOCU/HELP, створений командою ГО Docudays та Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Зібрані гроші допоможуть розповісти світові про злочини росії в Україні, підтримати режисерів, які документують війну, та ознайомити людство із сучасною українською культурою.

Коли війна закінчиться, ми повинні все виправити. І ми повинні все це пам’ятати і надати свої докази, щоб справедливість відбулась.

Співпродюсерка фільму Ольга Бесхмельниціна

Стрічка створена кінокомпанією "МАГІКА-ФІЛЬМ" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.