Створену за підтримки Держкіно стрічку Катерини Горностай "СТОП-ЗЕМЛЯ" відібрано до конкурсу Берлінале-2021

08.02.2021

Світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно повнометражного ігрового дебюту української режисерки Катерини Горностай "СТОП-ЗЕМЛЯ" відбудеться на 71-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, в конкурсній програмі Generation 14plus.

Кадр із фільму "СТОП-ЗЕМЛЯ" Катерини Горностай

Цього року через пандемію COVID-19 Берлінале відбудеться у два етапи. Конкурсні покази проведуть навесні в онлайн-форматі, разом із Європейським кіноринком, Ко-продакшен маркетом, форумом Berlinale Talents та іншими заходами для професійної кіноспільноти, а для широкого загалу фільми демонструватимуть у червні 2021 року. З 1-го до 5-го березня буде працювати журі фестивалю конкурсних програм, фільми також зможуть подивитись акредитовані гості ринку та міжнародна преса, а з 9-го до 20-го червня кінотеатри Берліна покажуть фестивальні фільми вже для широкої аудиторії.

Кінопроєкт драми "СТОП-ЗЕМЛЯ" став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Це чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.

У стрічці грають непрофесійні актори-підлітки, з якими режисерка та авторка сценарію стрічки Катерина Горностай працювала в акторській лабораторії восени 2019 року.

За час підготовки до фільму я познайомилась з парою сотень людей віком від 14 до 18 років. Якось не хочеться називати їх словом "підлітки". Бо власне різниця між дорослою людиною і підлітком невелика – це бурхливість внутрішнього стану, надмірна чуттєвість до зовнішнього і наявність подій, що відбуваються з тобою вперше в житті. (...) Вони надзвичайно відкриті, настільки, що це може бути небезпечно для них самих, дивлячись перед ким вони відкриваються. ..Вони надзвичайно сильно вловлюють навіть найменшу фальш, з ними потрібно бути тільки чесним і відвертим у відповідь. ..А ще – вони дуже сильно люблять. Таку кількість любові, що циркулювала на майданчику і в підготовці я не очікувала відчути. І я дуже сподівюсь, це буде відчутно і з екрана.

Режисерка та авторка сценарію Катерина Горностай

Головні ролі виконують: Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов. Оператор-постановник – Олександр Рощин, художник-поставник – Максим Німенко, композиторка – Мар’яна Клочко, режисери монтажу – Нікон Романченко та Катерина Горностай. "СТОП-ЗЕМЛЯ" є стрічкою суто українського виробництва, створеною компанією "ЕССЕ Продакшн Хаус" за підтримки Державного агентства України з питань кіно (80% із загального бюджету фільму в 25 млн 716 тис. 365 грн. є державною фінансовою підтримкою, яка склала 20 млн 574 тис. грн.) та Українського культурного фонду. Міжнародну промоцію фільму підтримав Український інститут. Продюсерами фільму є Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет та Ольга Бесхмельниціна.

Картина розроблялася з осені 2016-го року, а її фільмування відбулося в Києві та Київській області у 2020-му році.

Для залучення міжнародної аудиторії кінопроєкт "СТОП-ЗЕМЛЯ" на стадії розробки та виробництва був представлений на міжнародних ринках, де отримав низку призів та відзнак, а саме: в індустрійній секції Одеського МКФ 2020 (Спеціальна відзнака журі), Connecting Cottbus cocoWIP 2020, KVIFF Eastern Promises Карловарського МКФ 2020; форумі Ризького МКФ: Children’s & youth film project pitching session 2018, East-West Talent Lab @ GoEast Film Festival 2018, New Horizons Studio+ @ New Horizons International Film Festival 2018 (Нагорода Лондонської кіноакадемії та the New Horizons Association), копродукційному ринку Industry@Tallinn & Baltic Event 2017, Connecting Cottbus cocoPITCH 2017 (Нагорода за найкращий пітч та Нагорода продюсерам), індустрійній секції Одеського МКФ 2017 (Нагорода за найкращий пітч).

Восени 2020-го року автори проєкту "СТОП-ЗЕМЛЯ" взяли участь у Лабораторії першого монтажу First Cut Lab в Україні, яка була організована Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Українського культурного фонду, де працювали з експертами з міжнародного продажу, дистрибуції фільмів та консультантами монтажу.

Кінотеатральний реліз фільму в Україні планується в другій половині 2021-го року.

На головній сторінці сайту використано фото Alexander Janetzko © Berlinale 2013