Створений за підтримки Держкіно фільм "Будинок зі скалок" отримав нагороди кінофестивалю в Салоніках, які дають стрічці кваліфікацію на "Оскар"

21.03.2022

Дансько-українсько-шведський фільм "Будинок зі скалок" Сімона Леренга Вільмонта виборов одразу дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та отримав кваліфікацію на "Оскар" в категорії "Найкращий документальний фільм" оскарівських перегонів наступного року. Стрічка отримала нагороду "Золотий Олександр" як Найкращий документальний фільм та нагороду FIPRESCI Award.

Журі Міжнародного конкурсу оголосило своє рішення так:

(...) Премія "Золотий Олександр" дістається незабутньому фільму, який висвітлює тягар дітей за жахи та помилки, які чинить світ дорослих, що повинен піклуватися про них.

Премію FIPRESCI за найкращий документальний фільм Міжнародного конкурсу присудили "Будинку зі скалок":

За делікатний та чутливий погляд на вразливих дітей, які вже з самого раннього віку стикаються з труднощами життя. Незважаючи на те, що історія розгорнута в певному політичному контексті, ця історія має універсальне значення. Уважне спостереження за особистістю дітей та взаєминами з однолітками та дорослими створює емоційно захоплюючу та сильну розповідь, сповнену життя та надії на краще майбутнє.

Стрічка "Будинок зі скалок" оповідає, як на тлі війни у Східній Україні, поблизу лінії фронту, невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім'ї.

Режисер – Сімон Леренг Вільмонт. Лінійний продюсер та другий режисер – Асад Сафаров. Продюсери фільму: Моніка Геллстрьом (Final Cut for Real, Данія), Тобіас Янсон (STORY, Швеція), Самі Янукайнен (Donkey Hotel, Фінляндія). Українськими продюсерами картини є Дар'я Бассель та Віка Хоменко (Мун Мен / Moon Man).

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.