Світова прем'єра фільму Ігоря Іванька "Крихка пам'ять" відбудеться на Краківському кінофестивалі

22.04.2022

Світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно документального фільму Ігоря Іванька "Крихка пам‘ять" відбудеться у міжнародному конкурсі 62-го Краківського кінофестивалю.

На дачі під Одесою автор фільму знаходить старий фотоархів свого діда – українського оператора Леоніда Бурлаки. Через ці фотографії та кадри, зняті його дідом протягом кількох десятиліть, документальний фільм намагається врятувати його життя від забуття.

Документальне кіно часто грає роль слідчого, терапевта та доглядача пам’яті. Режисери розкривають сімейні таємниці, розкривають ганебно закриті злочини, перевіряють історичні факти. Індивідуальні долі героїв фільму мають наслідки для майбутніх поколінь, долі народів впливають на окремі біографії. Пам’ять – лейтмотив цьогорічної серії Docs+Science.

Директор Краківського кінофестивалю Кшиштоф Ґерат

Видатний український кінооператор Леонід Бурлака, що працював на Одеській кіностудії з середини 60-х, раптово почав втрачати пам’ять через хворобу Альцгеймера. У цей самий час його онук Ігор, також кінооператор, знайшов закинуту і суттєво пошкоджену частину дідового фотоархіву: знімки, які дід зробив як молодий оператор, що тільки починає будувати свою кар’єру в часи хрущовської Відлиги. Зрозумівши, що майже нічого не знає про свого діда, Ігор починає пошук всього, що хоча б трохи проливало світло на Леоніда та його шлях. Ігор переосмислює вплив радянської кіноіндустрії на його сім’ю та на країну в цілому й знаходить ті ниточки, що поєднують його з дідом.

Режисер – Ігор Іванько, автори сценарію – Ігор Іванько та Марія Пономарьова, оператори – Леонід Бурлака, Ігор Іванько, Ілля Єгоров, режисер монтажу – Ігор Косенко, звукорежисер – Каріна Режевська, композитори – Микита Моісеєв та Marec Piacek. Продюсери – Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Ігор Іванько, співпродюсер – Петер Керекес.

Нагадаємо, цього року завдяки підтримці та на запрошення колег з Краківського кінофестивалю в Кракові, в знаковому кінотеатрі "Kino Kijów", пройдуть покази новітніх українських документальних фільмів, які цього року включені до програми DOCU/УКРАЇНА фестивалю Docudays UA.

62-й Краківський кінофестиваль відбудеться офлайн з 29 травня до 5 червня та онлайн з 3 до 12 червня.