Світова прем’єра нового фільму Антоніо Лукіча "Люксембург, Люксембург" відбудеться на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі

26.07.2022

Світова прем’єра нового фільму Антоніо Лукіча "Люксембург, Люксембург" відбудеться на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі.

Стрічка змагатиметься за головну нагороду конкурсної програми Orizzonti La Biennale di Venezia 2022.

"Люксембург, Люксембург" – це другий повнометражний фільм українського режисера Антоніо Лукіча. Створена за підтримки Держкіно дебютна стрічка режисера, комедія "Мої думки тихі" стала лауреатом Національної кінопремії "Золота Дзиґа", Національної премії кінокритиків "Кіноколо", а також отримала спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах. Фільм "Люксембург, Люксембург" розповідає про братів-близнюків, які намагаються дати раду власному життю, в якому раптово з’являється давно зниклий батько.

За кілька днів до початку повномасштабної війни нам прийшов лист про те, що наш фільм відібрано до Венеційського кінофестивалю. Це була велика радість, але після 24 лютого постало питання – як встигнути закінчити фільм? Багато хто поїхав із країни, хтось був на фронті, команда була буквально розкидана по Україні та за її межами. Завдяки тому, що ЗСУ звільнили Київську область, частина команди та режисер змогли повернутися до Києва і продовжити роботу. Ми все ж таки встигли і зараз маємо честь представляти Україну на міжнародній кіноарені та зможемо говорити про війну з росією за допомогою культурної дипломатії.

Продюсери фільму Анна Яценко та Володимир Яценко

Головні ролі у фільмі виконали учасники реп-гурту "Курган і Agregat" – брати Раміл та Аміл Насірови. Виробництвом фільму займався кінопродакшен ForeFilms. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У часи війни важко оцінити важливість потрапляння фільму в офіційну програму на фестиваль класу А – такий, як Венеційський. Так, це малесенька перемога – адже нашу культуру визнають. Так, наш прапор і наша країна будуть представлені на форумі, гідному, наприклад, Ліги Чемпіонів або Чемпіонату Світу – тільки в кіно. Чи важливо це для суспільства? Я не соціальний аналітик і не можу цього передбачити. Ми робили цей фільм самовіддано для наших людей і мріємо про те, щоб якомога більше наших людей змогли його подивитись в наших кінотеатрах та отримати емоцію. А фестивалі – це хороший початок цієї подорожі фільму, який з часом буде жити своє окреме життя, за що ми їм дуже вдячні. В мирні часи це могло б запаморочити голову та змусити пишатись, а зараз це, скоріше, привід бути почутим, бодай у колі кіноіндустрії та прихильників кіно у всьому світі. Почутим мовою цікавого кіно та актуальних тем сьогодення та майбутнього.

Режисер фільму Антоніо Лукіч

В офіційному відборі Венеційського кінофестивалю також – новий документальний фільм Євгена Афінеєвського FREEDOM ON FIRE: UKRAINE’S FIGHT FOR FREEDOM (Україна, Великобританія, США) у позаконкурсній програмі, та ще одна стрічка, до виробництва якої долучилась українська компанія ForeFilms. Фільм VALERIA IS GETTING MARRIED режисерки Міхал Вінік спільного виробництва Ізраїлю та України представлено в програмі Orizzonti Extra.

"Валерія виходить заміж" – фільм про двох сестер з України, одна з яких вийшла заміж за розрахунком через інтернет і вже живе в Ізраїлі, а інша планує зробити те саме. Головну роль виконала Дар’я Творонович. Співпродюсерами стрічки виступили Володимир та Анна Яценко з ForeFilms.

79-й Венеційський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 31 серпня до 10 вересня 2022 року.