Світова прем`єра української кінострічки «БожеВільні» (в зарубіжному прокаті – «DIAGNOSIS: DISSENT») відбудеться в рамках Міжнародного Варшавського кінофестивалю

16.09.2023

Світова прем`єра української кінострічки «БожеВільні» (в зарубіжному прокаті – «DIAGNOSIS: DISSENT») відбудеться в рамках Міжнародного Варшавського кінофестивалю.

Українській фільм «БожеВільні» режисера Дениса Тарасова буде представлений в офіційному конкурсі секції перших/других фільмів Міжнародного Варшавського кінофестивалю.

Сюжет фільму «БожеВільні» («DIAGNOSIS: DISSENT») знайомить глядача з долею людей, яким довелося жити в СРСР в 70-ті роки ХХ сторіччя - саме в той час, коли на його теренах набирало чергових обертів переслідування громадян за справедливе прагнення до свободи та демократії. Саме в ті роки так звана «каральна психіатрія» - найогидніший «винахід» каральних радянських органів, досяг небачених масштабів.
Фільм «БожеВільні» (у закордонному прокаті – «DIAGNOSIS: DISSENT») розповість про те, якою була доля волелюбних людей в жорстоких умовах радянського тоталітаризму, який не гребував нічим – ні приниженням, ні тортурами, ні вбивствами…
 
Художня стрічка заснована на реальних подіях. Панівна верхівка СРСР жорстоко розправлялася з тими, хто йшов наперекір системі. Проте, ані тотальна цензура, ані сфальсифіковані справи, наслідком яких були страшні катування у тюрмах та психіатричних лікарнях, не могли загасити жагу до свободи та справедливості. Саме в страшних умовах радянських катівень зароджувався дисидентський рух.
 
Головний герой фільму на ім’я Андрій Довженко – збірний образ, який увібрав в себе долі багатьох волелюбних молодих людей, життя яких припало на сімдесяті роки минулого сторіччя. Андрій не раз кидав виклик ненависній тоталітарній системі. Але одного разу чергова його витівка обернулася справжньою трагедією і перед молодою людиною відкрилося пекло радянської каральної психіатрії зі всіма її складовими: приниженням, тортурами, зі страшним діагнозом «млявоплинна шизофренія», який було вигадано саме в СРСР.

Дебютну стрічку режисера Дениса Таранова «БожеВільні» («DIAGNOSIS: DISSENT») буде показано на широку аудиторію в межах Міжнародного Варшавського фестивалю  під час 4 скринінгів, 2 з яких супроводжуватимуться зустрічами з творцями.

Головну роль виконав Костянтин Темляк, в ролях - Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Роман Якимчук, Дмитро Олійник, Євген Черников, Олег Стефан, Артем Мартинішин, Олесь Каціон, Наталія Бабенко, Олександр Піскунов, Анжеліка Гирич, Олег Стальчук, Віктор Жданов.

Продюсери: Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Валерія Іваненко.

Режисер - Денис Тарасов.

Консультанти: Семен Глузман, Валерія Іваненко.

Виробництво ТОВ «Спільна перемога продакшн», Stewopol MS.

Виробництво: ТОВ «Спільна перемога продакшн», FILM.UA Group, Національна кінематека України за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Варшавський міжнародний кінофестиваль заснований у 1985 році.  З 2009 року рішенням Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) Варшавський кінофестиваль долучено до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як фестивалі у Каннах, Венеції, Локарно, Сан-Себастьяні, Берліні чи Карлових Варах. Фестиваль представляє найкращі фільми світового, європейського та польського кінематографа.

Цього року Варшавський кінофестиваль пройде з 6 по 15 жовтня 2023 року. Фестиваль представляє найкращі фільми світового, європейського та польського кінематографа.