У Миколаєві розпочинається кінофестиваль в укритті "Тактична пауза"

27.07.2022

Щодня ми чуємо новини з Миколаєва про обстріли та руйнування. Але Миколаїв – це не лише зона бойових дій. Це місто з багатою історією, яке продовжує жити і творити попри все.

Із 27 до 31 липня в одному з укриттів Миколаєва відбудеться фестиваль "Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві", ініційований та організований кіножурналістом Алексом Малишенком та координатором волонтерів Громадської організації "ДОФ" Дмитром Давиденком.

Тактична пауза – це короткочасне затишшя в бойових діях з метою перегрупування та нарощування сил. Я вірю, що українське кіно може стати своєрідною тактичною паузою для волонтерів(ок), жителів і жительок Миколаєва та бодай трішки зарядити їх енергією.

Кіножурналіст Алекс Малишенко

У програмі кінофестивалю – українські фільми, які у нашій новій реальності змінили своє звучання та значно актуалізувалися. Вхід на всі покази безкоштовний, за реєстрацією.

Драматичне роудмуві про повернення сім’ї кримських татар на батьківщину заради поховання старшого сина. Фільм був відібраний до конкурсу "Особливий погляд" 72-го Каннського кінофестивалю.

     Реєстрація на показ

Підліткова драма про щиру дружбу, перші почуття та сильні переживання, яка повертає глядача назад в юні роки. Стрічка отримала "Кришталевого ведмедя" конкурсної програми Generation 14plus 71-го Бурлінале.

     Реєстрація на показ

Трагікомедія розгортається довкола непростих стосунків звукорежисера Вадима з його матір’ю, яка їде із сином у Карпати записувати голоси тварин. Фільм став лауреатом Національної кінопремії України "Золота Дзиґа".

Сюжет документального фільму розгортається навколо чотирьох цілковито різних героїв, яких об'єднує бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази – Асканії-Нови. Стрічка отримала головну нагороду студентського журі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (2019).

     Реєстрація на показ

  • "Перша Сотня", реж. Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський

Документальний фільм розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт. Стрічка отримала приз глядацьких симпатій міжнародного кінофестивалю Docudays UA (2018).

     Реєстрація на показ

Пригодницький бойовик, дія якого розгортається у 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай, який випадково знайомиться з молодим Тарасом Шевченком і вчить його прийомів традиційних японських бойових мистецтв. Стрічка отримала премію молодого журі іспанського фестивалю Saraqusta Film Festival (2021).

     Реєстрація на показ

Документальна сюрреалістична подорож фронтом, створена з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Фільм отримав головний приз Національного конкурсу МКФ Kharkiv MeetDocs (2020).

     Реєстрація на показ

Задля безпеки точний час та місце проведення показів не повідомляються, їх буде буде надіслано на пошту зареєстрованим глядач(к)ам за день до показу. Кількість місць обмежена.

"Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві" проходить у співпраці з Arthouse Traffic, 86PROKAT, "Вавилон‘13", Kristi Films, 435 Films, за підтримки миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича та Агенції розвитку Миколаєва.