Телеканал ARTE покаже фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука "Штангіст"

08.07.2020

Міжнародна телевізійна прем'єра фільму «Штангіст» Дмитра Сухолиткого-Собчука відбудеться на одному з найбільших телеканалів Європи ARTE. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм «Штангіст» — спортивна драма режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, що переосмислює ціну перемоги в професійному спорті. Фільм розповідає історію важкоатлета Петра, який готується до важливих змагань. Головну роль в картині зіграв двократний чемпіон України з важкої атлетики Олександр Лой.

Стрічка профінансована Державним агентством України з питань кіно, Studio Munka (Polski Instytut Sztuki Filmowej та Stowarzyszenie Filmowców Polskich), а також Львівською кінокомісією.

Продюсерами картини є Валентин Васянович (Студія «Гармата фільм») та Конрад Стефаняк (Polish Film Service).

Картина стала кандидатом на Номінацію «European Film Awards» (2019) та була представлена більше ніж на 60 фестивалях, отримавши 20 престижних нагород, серед яких перемога у конкурсі короткометражних фільмів Варшавського кінофестивалю, нагорода на кінофестивалі «Short Film Festival in Drama» (Греція), Гран-прі кінофестивалю «Premiers plans à Angers» (Франція) та ряд інших. Крім цього фільм став переможцем національного конкурсу фестивалю «Молодість» (2018) та лауреатом Національної премії кінокритиків «Кіноколо» (2018).

Просто зараз фільм можна переглянути онлайн на платформі Takflix, де з 2 липня стрічка вийшла в онлайн-прокат: https://takflix.com/films/the-weightlifter

«Штангіст» — третя картина, яка демонструється на Takflix.com у рамках спецпроєкту TAK Shorts. Проєкт має на меті показати широкій інтернет-аудиторії короткі метри українського виробництва останніх років, які здобули призи на українських та міжнародних фестивалях, але не виходили в широкий прокат.