У Чернівцях завершився фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN

23.06.2022

У Чернівцях завершився фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN. Він став одним із перших фестивалів нового кіно, який відбувся в Україні з початку повномасштабного вторгнення.

За 7 днів фестивалю глядачі побачили 10 нових українських фільмів, що не були у прокаті, ретроспективу фільмів загиблого у Маріуполі литовського режисера Мантаса Кведаравічюса (стрічки "Маріуполіс" та "Парфенон") і показ української кінокласики, фільму Івана Миколайчука "Така тепла, така пізня осінь", який представила виконавиця головної ролі Галина Сулима.

До програми показів, що пройшли за участі знімальних груп фільмів, увійшли створені за підтримки Держкіно стрічки "Будинок "Слово". Нескінчений роман" (реж. Тарас Томенко), "Між нами" (реж. Соломія Томащук), "Плай" (реж. Єва Джишиашвілі), "Між небом та горами" (реж. Дмитро Грешко), "Королі репу" (реж. Мирослав Латик) та "Еґреґор" (реж. Станіслав Капралов). Глядачі побачили також фільми "Я працюю на цвинтарі" (реж. Олексій Тараненко), "Рози. Фільм-кабаре" (реж. Ірена Стеценко) та "І про нас будуть говорити" (реж. Сєва Діамантакос). Завершився цьогорічний фестиваль показом документальної стрічки Сергія Буковського "В. Сильвестров".

Коли ми вирішили провести кінофестиваль за півтора місяці під час війни – ми заборонили собі думати, що у нас щось може не вийти. Найбільше ми переймалися через повітряні тривоги і тому складали розклад з урахуванням можливих затримок через них. Зрештою, жодної під час фестивальних показів не пролунало. Фідбек, який ми отримали від чернівчан та гостей міста, вкотре довів, що боротьба на культурному фронті теж триває, бо ведемо боротьбу проти агресора не лише за наші території, але і за нашу культурну ідентичність. Вдячні Збройним силам України за те, що змогли провести наш фестиваль у Чернівцях.

Генеральний продюсер фестивалю Олексій Гладушевський та програмний директор Алекс Малишенко

Фестиваль представив аудиторії творчі зустрічі з акторами й членами знімальних груп фільмів та дві індустріальні дискусії, присвячені майбутньому українського кіно та українських серіалів. Спікерами дискусій стали співзасновниця та виконавча директорка Української Кіноакадемії, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух, режисери Тарас Томенко та Тарас Ткаченко, продюсер Пилип Іллєнко, сценарист і шоуранер Євген Тунік, генеральний продюсер Миколайчук OPEN Олексій Гладушевський, продюсер Сергій Кулибишев, кастинг-директорка Олена Шевчук, акторки Анастасія Рула та Валерія Фадєєва (Divergent creative agency).

Всі заходи Миколайчук OPEN були безкоштовним для глядачів, його події відвідали 3170 чернівчан та гостей міста. Під час кінофестивалю було зібрано 82272 грн благодійних коштів на потреби представників української кіноіндустрії, які зараз боронять нашу батьківщину. З передової відеопривітання для глядачів Миколайчук OPEN записали актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв, актори Максим Девізоров, Володимир Кравчук, Руслан Коваль та інші військові, які залишили кіномайданчики та взяли до рук зброю заради захисту України від окупантів.

Подія пройшла за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Буковинської кінокомісії. Партнерами фестивалю виступили Державне агентство України з питань кіно, Міністерство культури та інформаційної політики України, Divergent Agency, компанія Grico, БФ "Український мистецький фонд", кіностудія імені Довженка, музичний магазин "Камертон", MTA.UA, Водограй, The Cult Ceramic, готель "Гранд Георг".

Фото: Міла Софович та Василь Процюк