У Франції пройшли благодійні покази документальної стрічки Ігоря Мінаєа "Какофонія Донбасу"

03.05.2022

У Франції пройшли благодійні покази документальної стрічки Ігоря Мінаєа "Какофонія Донбасу".

"Какофонія Донбасу" – це стрічка-міркування, що досліджує створений радянською пропагандою міф про Донбас. Ігор Мінаєв пов’язує події на Донбасі із впливом радянської пропаганди, в якій міф про робітника і шахтаря займав центральне місце. Життя обіцяло бути симфонією праці, радості і добробуту, але виявилося оманою і маніпуляцією. Пропаганда створила настільки неправдиву паралельну реальність, що одного дня ситуація вибухнула і розпочалася війна. "Симфонія Донбасу" перетворилася на "Какофонію Донбасу".

Працюючи над "Какофонією Донбасу", ми дуже хотіли донести до світової спільноти ідею, що радянська, сьогоднішня російська пропаганда і fake news – це речі одного порядку. Мета їх – викривлення реальності і моделювання світу, що є дуже небезпечним. Тому те, що відбувається сьогодні в Україні, стосується всього світу.

Продюсер стрічки Юрій Леута

Благодійні покази відбулись в містах департаментів Дром і Ардеш та у місті Нім, усі зібрані кошти будуть спрямовані до фондів допомоги біженцям із України. За словами режисера Ігоря Мінаєва, зараз картина переживає ще більш потужну хвилю інтересу з боку західного глядача, ніж під час виходу фільму на екран у 2019 році.

У кожному місті, де відбувалися благодійні покази, Q&A тривали не менше години. Зали невеличких міст були майже повністю заповнені глядачами різного віку, було відчутно, як сильно картина вплинула на глядача.

Режисер Ігор Мінаєв

Режисер та автор сценарію картини – Ігор Мінаєв, оператор – Володимир Палилик, композитор – Вадим Шер, монтаж – Олександр Подопригора. Продюсер – Юрій Леута. Виробництво – кінокомпанія Trempel Films за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

18 травня фільмом “Какофонія Донбасу” відкриється The Montreal International History Film Festival у Канаді, а із червня 2022 року картину можна буде подивитись на місцевій платформі Tenka.ca. Фільм Ігоря Мінаєва покаже також незалежна білоруськомовна телекомпанія Belsat, а у травні картина надійде у продаж на DVD у французькій мережі Fnac.

В Україні стрічку "Какофонія Донбасу" можна безкоштовно подивитись на платформі Takflix.