У Гельсінкі пройдуть Дні українського кіно

23.10.2020

З 23 до 25 жовтня у Гельсінкі пройдуть "Українські кінодні" з показами найкращих українських фільмів для фінської аудиторії. Захід відбудеться з дотриманням всіх умов карантинних обмежень.

Відкриє фестиваль комедія режисера Антоніо Лукіча "Мої думки тихі". Фільм отримав Спеціальну нагороду журі 54-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, приз глядацьких симпатій 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю та Національну кінопремію України "Золота дзиґа" за найкращій фільм, сценарій та акторську роботу.

Наступним фільмом програми фестивалю стане стрічка "Атлантида" режисера Валентина Васяновича, яка цього року висунута від України на здобуття премії "Оскар" в категорії "Міжнародний повнометражний фільм".

На завершення "Українських кіноднів" буде показана неполіткоректна комедія Володимира Тихого "Наші котики". Після показів заплановано проведення дискусій та онлайн-зустрічей з творчими групами та представниками фільмів.

Дні українського кіно у Гельсінкі пройдуть з 23 до 25 жовтня у кінотеатрі Cinamon (м. Гельсінкі, вул. Фірдонкaту, 2В). 

Фестиваль організовано Товариством українців у Фінляндії, ГО "Незалежні культурні ініціативи" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.