У Каннах відбулася презентація Discover Ukraine та покази українських фільмів

13.07.2021

На кіноринку Каннського кінофестивалю Marché du Film відбулася презентація "2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine", на якій представили конкурентні переваги та виробничі потужності української кіногалузі. А у програмах "Спеціальний показ" (Séance Speciale) та "Тиждень кінокритики" (La Semaine de la Critique) пройшли прем’єрні покази фільмів, що цього року представляють Україну на 74-му Каннському кінофестивалі: документального фільму Сергія Лозниці "Бабин яр. Контекст" та стрічки Елі Граппа "Ольга" про українську гімнастку.  

Презентацію української кіногалузі "2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine" відкрив художній керівник КМКФ "Молодість" і керівник команди Українського національного павільйону Андрій Халпахчі, який нагадав про сильні традиції українського кінематографа та досягнення України у сфері кіно за останній час. Продовжила захід Алла Преловська з "Української кіноасоціації", яка розповіла іноземним гостям про можливості державної підтримки і систему кешрібейтів, що покликана сприяти залученню великих проєктів до України, та загальний потенціал кіновиробництва в Україні.

Продюсерам та режисерам з різних країн, фестивальним відбірникам та міжнародним консультантам, що підбирають для фільмів країни з найкращими умовами для зйомок, був представлений також новий ресурс Locations in Ukraine – зручний стандартизований онлайн-каталог з інформацією про локації для знімання, переваги та особливості зйомок в Україні. Портал містить нормативно-правові документи, важливі для міжнародної співпраці у сфері виробництва контенту, та матеріали про кіноінституції, фестивалі та головних учасників української кіноіндустрії.

Фото: Festival de Cannes

На кінофестивалі у Каннах відбулися також світові прем’єри двох фільмів, що цього року представляють Україну. У головному фестивальному палаці відбувся прем’єрний показ документального фільму Сергія Лозниці "Бабин яр. Контекст", що включений до офіційної програми 74-го Каннського фестивалю у програмі "Спеціальних показів". Фільм та його команду представив особисто генеральний директор Каннського міжнародного кінофестивалю Тьєррі Фремо.

Фільм демонструє відреставровані кадри з українських, російських і німецьких архівів: перші місяці війни, спалені села та військовополонені, вибухи на Хрещатику та покази свідків трагічних подій у Бабиному яру.

Фільм Елі Грапа "Ольга" про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан, було показано у програмі "Тижня кінокритики". Створену у співвиробництві Швейцарії, Франції та України стрічку знято в Україні за участі кінокомпанії Pronto Film.

На прем’єрі була присутня головна акторка фільму, – гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна. Глядачі зустріли стрічку оваціями, а преса – позитивними рецензіями.