У конкурсних програмах 39-го Варшавського міжнародного кінофестивалю – три фільми, що створені за підтримки Держкіно

15.09.2023

У конкурсних програмах Варшавського кінофестивалю, який цього року проходитиме з 6 по 15 жовтня, візьмуть участь три фільми, створені за підтримки Держкіно:

  • «Дім за склом» режисера Тараса Дроня
  • «Боже-вільні» режисера Дениса Тарасова
  • «Залізні метелики» режисера Романа Любого

За головний приз Міжнародного конкурсу боротиметься фільм «Дім за склом», що розповідає про життя амбітної архітекторки Вікторії, яке кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, якого звинувачують у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію і не втратити важливий проект.

Серед акторів: Дарина Федина, Олександр Башкіров, Ірма Вітовська-Ванца, Віталій Гордієнко, Олена Іллєнко, Олексій Сова.

Режисер фільму: Тарас Дронь.

Сценарій: Тараса Дроня, Якуба Присака, Ігоря Савиченко.

Продюсери: Ігор Савиченко, Валерія Сочивець, Сергій Коннов, Тарас Дронь, співпродюсери – Родріго Руїз Таразона і Каміль Рутковський.

Фільм створено кінокомпанією Директорія Кіно за підтримки Державного агентства України з питань кіно, за участі кінокомпаній Highbit Media, Cinelab, Nord Production, Black Photon, Сучасне Українське Кіно і D Facto Motion.

Український фільм «БожеВільні» режисера Дениса Тарасова буде представлений в офіційному конкурсі секції перших/других фільмів Міжнародного Варшавського кінофестивалю.

«БожеВільні» – художня стрічка, заснована на реальних подіях. 1970-і роки. Андрій Довженко – молода, творча, волелюбна людина, з’ясовує страшну правду – більшість обвинувачених за статтею «антирадянська діяльність» відправляли не до в’язниці, а до психіатричних лікарень спеціального типу, приписуючи їм вигаданий в кабінетах КДБ діагноз – «млявоплинна шизофренія». Андрій потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії. Перед ним постає непростий вибір – співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях.

Головну роль виконав Костянтин Темляк, також у ролях – Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Наталія Бабенко, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Дмитро Олійник, Євген Черников, Олег Стефан, Артем Мартинішин, Олесь Каціон, Олег Стальчук, Віктор Жданов.

Продюсери: Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Валерія Іваненко.

Режисер фільму: Денис Тарасов.

Фільм створено ТОВ «Спільна перемога продакшн», FILM.UA Group, Національною кінематекою України за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У конкурсі документальних фільмів Варшавського кінофестивалю братиме участь фільм «Залізні метелики» режисера Романа Любого. «Залізні метелики» – це історія про збиття російськими військовими літака малайзійських авіаліній #MH17 на початку російсько-української війни.

Продюсерами стрічки стали: Андрій КотлярВолодимир ТихийДавід ЛехмерІзабель БертолонТріні Гьотце.

Над фільмом працювали кінооб’єднання «Вавилонʼ13» у копродукції з TRIMAFILM (Німеччина) та RBB/ARTE (Німеччина) за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

Варшавський міжнародний кінофестиваль заснований у 1985 році.  З 2009 року рішенням Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) Варшавський кінофестиваль долучено до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як фестивалі у Каннах, Венеції, Локарно, Сан-Себастьяні, Берліні чи Карлових Варах. Фестиваль представляє найкращі фільми світового, європейського та польського кінематографа.

Цього року Варшавський кінофестиваль пройде з 6 по 15 жовтня 2023 року. Фестиваль представляє найкращі фільми світового, європейського та польського кінематографа.