У Києві стартували зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва "Мирний-21"

09.09.2021

У Києві стартували зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва "Мирний-21 / Myrnyi-21". Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Це історія луганського прикордонного загону, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби безрезультатно намагалися змусити зрадити свою країну. Фільм заснований на реальних подіях, які розгортались на Сході України у червні 2014 року.

Перші сцени були відзняті в Михайлівському соборі в центрі Києва. Там же, на Михайлівській площі, режисер та продюсер стрічки Ахтем Сеітаблаєв розбив тарілку на честь першого знімального дня. До заходу долучилися Голова Держкіно Марина Кудерчук, генерал-майор, перший заступник голови Державної прикордонної служби Володимир Нікіфоренко та народний депутат України, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами, кінопродюсер, офіцер-прикордонник Павло Сушко. 

У стрічці зібрано потужний акторський склад: переважна більшість акторів вже працювали з режисером у його попередніх картинах. У фільмі зіграють Роман Ясіновський та заслужений артист України Віктор Жданов ("Кіборги"), Андрій Мостренко, Олексій Тритенко та заслужений артист України Андрій Самінін ("Хайтарма"), Лорена Колібабчук та Максим Девізоров ("Номери"). Також у стрічці з’являться зірка воєнних драм "Черкаси", "Крути 1918", "Іловайськ 2014. Батальйон Донбас" Євген Ламах, Павло Лі ("Штольня", "Тіні незабутих предків", "SelfieParty"), народна артистка України Лариса Руснак, Сергій Фролов, Марія Штофа та Зоя Власенко.

Перед акторами стоїть непросте завдання втілити на екрані персонажів, які створені за біографіями реальних людей. Образ головного героя, командира прикордонного загону Олександра Авдєєва ґрунтується на персоналії Дейнеко Сергія Васильовича, Голови Державної прикордонної служби України, який в червні 2014 року очолював Луганський прикордонний загін. Саме цей загін вступив у збройне протистояння з проросійськими терористами, а його історія стала основою для фільму "Мирний-21".

Вперше я дізнався про подвиг Сергія Дейнеко та Луганського прикордонного загону у 2014-му. Це був рік, коли я на власні очі бачив анексію Криму та схеми, які за цим стояли. Півострів майже безкровно перейшов до рук Росії через місцевий фактор. Принаймні, саме він фігурував як одна з головних причин в інфопросторі. У Луганську ситуація була аналогічна: 85% особового складу Луганського прикордонного загону були місцевими. Ця земля була їм рідною, а люди навколо – найближчими у світі. Але, на відміну від кримського сценарію, прикордонники залишилися вірними присязі та боронили державність України попри кровні зв’язки та всі хитрощі російських спецслужбовців.

Режисер та продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв

Режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв, автори сценарію – Ярослав Яріш, Сергій Касторних, Анатолій Коцюрба, оператор Юрій Король, продюсери – Ахтем Сеітаблаєв, Дмитро Малічев. Виробництво кінокомпанія "ISTMEN FILMS" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Зйомки воєнної драми "Мирний-21" пройдуть у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил України). Прем’єра фільму запланована на квітень 2022 року.