У Львові відбулася прем'єра документальної стрічки "Марія" режисерки Марії Яремчук

12.04.2022

У Львові відбулася прем'єра документальної стрічки "Марія" режисерки Марії Яремчук. Фільм створено за підтримки Держкіно на основі реальної історії життя повстанки з Тернопільщини, зв'язкової УПА Марії Штепи. Пані Марія сама розповіла авторам стрічки про свій життєвий шлях, але, на жаль, не дожила до прем'єри.

Стрічка "Марія" – це історія життя і боротьби молодої дівчини з Тернопільщини, яка пройшла шлях від зв’язкової УПА до жертви катівень НКВС та політув’язненої. Повернувшись із заслання, вона до кінця життя збирала і документувала спогади про тих, хто вже не міг розказати про себе та про злочини радянських окупантів.

Режисерка – Марія Яремчук, авторка сценарію – Алла Мегель, оператор-постановник –Макс Мельник, продюсери – Марія Яремчук, Володимир Ханас. Головну роль у стрічці виконала Дарина Степанкова.

Показ відбувся у кінотеатрі "Планета Кіно" за участі продюсера Володимира Ханаса та акторів Василя Капустинського і Романа Залубника, почесними гостями на прем'єрі були представники волонтерської спільноти.

Після перегляду картини говорили про те, що війна, яка триває нині, почалася не 24 лютого і навіть не у 2014 році, і що одне із завдань українських митців – зберегти й передати пам'ять про всіх, хто віддав життя за волю України.

До 20 квітня фільм "Марія" можна переглянути в кінотеатрах мережі "Планета Кіно" у Львові.

Розклад сеансів:

  • Кінотеатр Forum Lviv: сеанси о 10:40 та 19:45
  • Кінотеатр King Cross:  сеанси о 13:15 та о 19:05