У вересні вдруге відбудеться Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО"

30.08.2021

У вересні вдруге відбудеться Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО", який пройде за підтримки Держкіно. Фестиваль зібрав у свою програму документальні фільми з усього світу, і мовою кіно розповідатиме про звичаї, обряди, традиції, релігії та культуру різних країн та народів. У 2021 році фестиваль пройде у комбінованому форматі.

Онлайн-версія "ОКО" відбуватиметься на сайті кінофестивалю з 11 по 18 вересня: після реєстрації можна буде передивитися більшість фільмів міжнародної та національної конкурсної програм.

Офлайн-частина пройде 16-18 вересня у столиці бессарабських болгар – місті Болград Одеської області. Тут буде можливість подивитися фільми просто неба на трьох екранах, відбудуться зустрічі з режисерами, панельні дискусії, концерти та повне занурення в атмосферу саме етнографічного кінофестивалю.

Цьогоріч фестиваль отримав близько 500 заявок із 73 країн. У міжнародній конкурсній програмі представлені 34 фільми, в національній – 7 короткометражних і 10 повнометражних фільмів.

Програма показів побудована у форматі подорожі: кожного дня глядачі вирушатимуть у кіномандрівку до певного регіону світу, а наприкінці – повертатимуться додому, аби подивитися картини національного виробництва.

Окрім того, цього року "ОКО" презентує нову, позаконкурсну секцію, в якій можна буде побачити художні та документальні стрічки на теми етнографії, антропології, культури; а також ретроспективу "Африка у фокусі", до якої увійшли кращі роботи з африканського континенту з торішній едиції фестивалю.