Представники кіноіндустрії обговорили участь України в міжнародному кіноринку Marché du Film 74-го Каннського кінофестивалю

12.05.2021

В Держкіно відбувся круглий стіл, присвячений участі України у міжнародному кіноринку Marché du Film 2021 74-го Каннського кінофестивалю Festival de Cannes. Учасниками зустрічі були представники профільних галузевих асоціацій – "Української кіноакадемії", "Асоціації кіноіндустрії України", "Асоціації продюсерів України", українських кінофестивалів, кінокомпаній та Держкіно: Марина Кудерчук, Юлія Шевчук, Андрій Халпахчі, Володимир Яценко, Дмитро Суханов, Алік Шпилюк, Сергій Лавренюк, Ігор Савиченко, Алла Овсяннікова, Наталія Яковлева, Дмитро Колесніков

Фото © Джон Тайсон / Unsplash

Учасники зустрічі обговорили можливості цьогорічної презентації нашої країни на одному з найвизначніших кінофорумів світу.

З 2008 року українська кіноіндустрія представлена на кіноринку Каннського кінофестивалю національним павільйоном. Виключенням став минулий рік, коли Marché du Film відбувся в онлайн-форматі, де Україна мала своє віртуальне представництво.

Павільйон — це не майданчик для переглядів, це майданчик для комунікацій. Це посольство України на найбільшому кінематографічному кінофорумі, яке має представляти всі комунікаційні та іміджеві напрямки України.

Генеральний директор КМКФ "Молодість"Андрій Халпахчі

Цьогоріч через пандемію Каннський фестиваль перенесений з весни на літо і відбудеться з 6 по 17 липня. Паралельно із кінофестивалем з 6 по 15 липня проходитиме Marché du Film — міжнародний кіноринок. У 2021 році в Marché du Film братимуть участь понад 12 500 кінопрофесіоналів з усього світу, під час кіноринку будуть представлені 4000 кінопроєктів та фільмів, буде проведено понад 100 конференцій.

Фото з офіційного сайту Festival de Cannes

Наразі відомо, що вже 5 українських фільмів подали заявки на участь у різних програмах Каннського кінофестивалю. Програму Festival de Cannes 2021 буде оприлюднено у червні.