Україна долучається до European Film Agency Directors association (EFAD)

23.05.2022

Про це стало відомо під час щорічного виїзного пленарного засідання EFAD в межах Каннського кінофестивалю, приєднатися до якого організатори події запросили представниць України – Голову Держкіно Марину Кудерчук і виконавчу директорку Української кіноасоціації Вікторію Ярмощук, які розповіли про поточний стан української індустрії та можливості співпраці з нашою країною навіть за умов війни.

Представники EFAD запевнили Україну у своїй всебічній підтримці та оголосили ініціативи, що їх асоціація та її члени вже запровадили задля цієї мети.

Зокрема, EFAD, а також Національний центр кінематографії та анімації Франції (CNC), німецькі кінофонди (включно з національним фондом FFA), Нідерландський кінофонд (Netherlands Film Fund) і Кінофонд Люксембургу (Film Fund Luxembourg) зробили пожертви Міжнародній коаліції кінематографістів у зоні ризику (International Coalition for Filmmakers at Risk). Коаліцією створено спеціальний "Надзвичайний фонд для режисерів", котрий допомагає кінематографістам, які перебувають у безпосередній небезпеці через війну в Україні.

Крім того, EFAD та Film Fund Luxembourg зроблять внесок до платформи Filmmakers for Ukraine, яка допомагає українським кінематографістам знайти профільну роботу за кордоном.

На засіданні йшлося також про різнобічні ініціативи на підтримку українських кінопрофесіоналів із боку Польського кіноінституту (Polish Film Institute), Естонського кіноінституту (Estonian Film Institute) та Естонської кінематографічної спілки (Estonian Cinema Union), Литовського кіноцентру (Lithuanian Film Centre), благодійної британської організації в сфері кіно BFI, Міністерства культури Італії.

Засудивши вторгнення в Україну та висловивши свою солідарність з нашим народом, асоціація EFAD, а також її члени зробили конкретні кроки для надання підтримки українським кінопрофесіоналам як в Україні, так і в державах, де ті знайшли притулок. Ми надзвичайно цінуємо цю підтримку. Й дуже вдячні за отримане Агентством запрошення вступити в асоціацію EFAD із звільненням від сплати членських внесків на найближчі два роки, яким неодмінно скористаємося заради подальшого посилення співпраці між українською та європейською кіноіндустріями.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

European Film Agency Directors association (EFAD) – це європейська асоціація, що об’єднує 35 національних кіно- та аудіовізуальних агентств, з базoю в Брюсселі. Членство в EFAD охоплює країни Європейського Союзу, а також Ісландію, Норвегію, Республіку Північна Македонія, Чорногорію, Сербію, Швейцарію та Великобританію.

Фото – з твіттер-сторінки директора Австрійського кіноінституту Роланда Тайхманна (Roland Teichmann).