У Каннах підписано Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Італією в галузі кіновиробництва та дистрибуції

22.05.2022

22 травня на Каннському кіноринку в Італійському павільйоні у Hotel Majestic відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння (Memorandum of Understanding) між Державним агентством України з питань кіно та Фільмкомісією Риму (Roma Lazio Film Commission). Ініціатива покликана поглибити та розвинути співпрацю між Україною та Італією в галузі кіновиробництва та дистрибуції.

З українського боку документ підписала Голова Держкіно Марина Кудерчук, з італійського – президент Roma Lazio Film Commission Лучано Совена. Також участь у заході "Рим–Київ: відкриваючи можливості", в межах якого був підписаний Меморандум, взяли генеральна директорка Roma Lazio Film Commission Крістіна Пріароне та виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

Підписаний нами Меморандум – це win-win ініціатива зі спільної роботи, що має на меті заохочувати співпрацю режисерів, продюсерів і професіоналів України та Італії й підтримувати розвиток спільних проєктів, висококласних кіно- та телефільмів, які мають міжнародний потенціал.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Меморандум передбачає сприяння укладанню угод про спільне аудіовізуальне виробництво, промоцію ініціатив, спрямованих на розвиток і дистрибуцію спільних проєктів, підтримку молодих кінопрофесіоналів обох країн (зокрема, шляхом професійного та освітнього обміну) та інші заходи зі створення та просування спільних кіно- та телепроєктів, які гідно представлятимуть Україну й Італію в світі.

Меморандум про взаєморозуміння є чинним один рік, після чого автоматично поновлюється.

Ювілейний 75-й Каннський міжнародний кінофестиваль проходить із 17 до 28 травня 2022 року. На кіноринку кіноринку Marché du Film працює Український національний павільйон.