Україною прокотиться хвиля сучасної анімації: фестиваль LINOLEUM проведе безкоштовні заходи у 5 містах України

05.10.2021

Вже цього місяця на жителів Миколаєва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра та Харкова чекає насичена культурна програма. За підтримки Держкіно та онлайн інституту Projector у кожному з цих міст відбудеться низка заходів, що познайомлять містян із різними аспектами актуальної анімації та візуальної культури. Вхід на всі покази та лекції вільний за умови попередньої реєстрації на подію. 

  • Показ української програми фестивалю LINOLEUM 2021

Ви почуєте розповідь андроїда, що за домашнього улюбленця взяв собі людину. Побачите новий погляд на еволюцію та трагікомічний епізод з життя супермена, злетите в космос та опуститеся на самісіньке дно. Різні за жанром та темами, всі фільми говорять про однаково важливі питання, що хвилюють сучасних українців.

Цього року у фестивалі взяли участь 10 надзвичайно сильних робіт. Створений за підтримки Держкіно фільм Анни Дудко "Глибока вода" вже став номінантом престижного фестивалю Animafest Zagreb та отримав спецвідзнаку журі LINOLEUM за "Розширення горизонтів української анімації", а підтримані Держкіно "Непотрібні речі" Дмитра Лісенбарта та "Тигр блукає поруч" Анастасії Фалілеєвої отримали визнання на фестивалі у Лос-Анджелесі. 

  • Показ обраних фільмів міжнародної програми LINOLEUM 2021

У цій програмі глядачі побачать переможця цьогорічного фестивалю, французький анімаційний фільм "Трона Піннаклс". Він розповідає історію дівчинки Ґабріель, яка застрягла в Долині Смерті між двох батьків, які більше не розмовляють одне з одним. 

Також серед тріумфаторів LINOLEUM ви побачите "Нічний автобус". Член журі міжнародного конкурсу Фабіан Дрірхост похвалив цей фільм за "Щільний наратив, захоплюючу атмосферу та мужність у використанні жанрових рамок". Загалом куратори програми відібрали 7 найбільш несподіваних та цікавих стрічок з 45 фільмів, що цього року боролися за головний приз міжнародного фестивалю LINOLEUM.

  • Освітня лекція (у колаборації з онлайн інститутом Projector)

Лекція буде присвячена специфіці роботи у сфері Visual Art. В Одесі та Миколаєві містяни зустрінуться з Олегом Маламужем – аніматором та режисером із понад 24-річним досвідом роботи (серед його проєктів – касовий хіт "Викрадена принцеса" та анімаційний фільм "Мавка. Лісова пісня").

Олег є деканом факультету Visual Arts та завідувачем кафедри анімаційного напрямку в Projector. На лекції він розкаже, з чого почати в анімації та як втілити свої мрії, а також проведе воркшоп зі швидкого малюнку.

Інформація щодо лекційної програми в Запоріжжі, Дніпрі та Харкові зовсім скоро з’явиться на сторінці фестивалю.

Коли чекати на LINOLEUM?

Миколаїв – 9 та 10 жовтня

Одеса – 9 та 10 жовтня

Запоріжжя – 16 та 17 жовтня

Харків – 17 та 18 жовтня

Дніпро – 23 та 24 жовтня

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший міжнародний анімаційний фестиваль в Україні, який існує з 2014 року. Щороку LINOLEUM пропонує учасникам та відвідувачам переглянути найкращу національну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму та взяти участь у воркшопах визнаних і відомих представників анімаційної індустрії країни та світу. Головна мета фестивалю – просування незалежної анімації в Україні.