Українська акторка Рита Бурковська перемогла на церемонії Septimius Awards у категорії "Найкраща європейська акторка"

27.09.2023

Акторка Ріта Бурковська стрічки «Бачення метелика» (Butterfly vision) Максима Наконечного,  на церемонії Septimius Awards у Нідерландах перемогла у категорії «Найкраща європейська акторка».

Фільм розповідає про аеророзвідницю з позивним «Метелик», яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики. Це дебютна повнометражна робота режисера Максима Наконечного. Сценарій фільму він написав спільно з письменницею та режисеркою Іриною Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин», «Я і Фелікс»). У головній ролі знялась акторка Ріта Бурковська.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду. Хорватські копродюсери картини — компанія 4film (продюсерка Аніта Юка, виконавча продюсерка Лаура Сіновчич).

Український дистриб’ютор — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Septimius Awards  — це престижна церемонія нагородження, яка приділяє особливу увагу виявленню та заохоченню нових незалежних талантів, підтримці фантастичних фільмів і об’єднанню всіх елементів кіновиробництва та оповідання, включаючи художню літературу, науководокументальну літературу, анімацію, телесеріали та сценарії

Церемонія нагородження відбулася 26 вересня 2023 року в Амстердамі, Нідерланди.