Українська кіноакадемія оголосила переможців VI Національної кінопремії «Золота Дзиґа»

19.09.2023

Українська кіноакадемія оголосила переможців VI Національної кінопремії «Золота Дзиґа».

Номінантами кінопремії стали 55 фільмів: 10 повнометражних ігрових, 11 документальних, 22 короткометражних, 8 анімаційних фільмів та чотири серіали.

Стрічка «Стоп-Земля» здобула перемогу в номінаціях:

 • за найкращий фільм - продюсери Віталій Шереметьєв, Ольга Бесхмельниціна, Наталія Лібет, Віка Хоменко та режисер Катерина Горностай
 • за найкращу режисерську роботу (ім. Ю. Г. Іллєнка) — Катерина Горностай
 • за найкращий сценарій — Катерина Горностай;
 • за найкращу чоловічу роль другого плану — Олександр Іванов;
 • за найкращий монтаж — Нікон Романченко та Катерина Горностай;
 • за найкращу музику — Мар’яна Клочко;
 • за найкращу пісню — композиція «Прийди / Come» (авторка та виконавиця Марʼяна Клочко);
 • за найкращу роботу художника-постановника — Максим Німенко;
 • за найкращий дизайн костюмів — Олена Гресь;
 • за найкращий грим — Марія Пілунська;
 • за найкращі спеціальні ефекти — Олексій Кудима, Микола Костомаров

Виробництво фільму здійснив кінопродакшн "ЕССЕ Продакшн Хаус" за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія "Артхаус Трафік"

 

Перемогу в номінації «Найкращий документальний фільм» здобув «Цей дощ ніколи не скінчиться» режисерки Аліни Горлової (продюсер Максим Наконечний).

Також за роботу над цим фільмом у номінації «Найкраща операторська робота» був нагороджений В’ячеслав Цвєтков.

Серіал «Кава з кардамоном» (продюсери Олена Лавренюк, Сергій Лавренюк, Людмила Семчук, Катерина Шевелюк, Олена Зоз) здобув перемогу в номінації «Найкращий ігровий серіал».

Найкращим короткометражним анімаційним фільмом визнали роботу «Глибока вода» режисерки Анни Дудко та продюсерки Олени Голубєвої.

У номінації «Найкращий короткометражний ігровий фільм (ім. Ю. А. Мінзянова)» зі стрічкою «Папині кросівки» перемогли режисерка Ольга Журба та продюсери Максим Асадчий й Олександр Чубко.

У номінації «Найкраща чоловіча роль» переміг Сергій Філімонов за роль у фільмі «Носоріг».

Нагороду за внесок у розвиток українського кінематографа Шостої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» отримав аніматор Євген Сивокінь. Його режисерський доробок складає понад 25 анімаційних фільмів. Серед його найвідоміших кіноробіт — «Людина й слово», «Країна Лічилія», «Врятуй і збережи», «Пліткарки», «Ненаписаний лист», «Засипле сніг дороги» та інші.

«Золоту Дзиґу» за найкращий звук посмертно присудили Борису Петеру за фільм «Земля Івана». Звукорежисер вже отримував кінопремію у 2020 році за фільм «Вулкан», у листопаді того ж року Борис Петер помер. Стрічка створена кінокомпанією "МАГІКА-ФІЛЬМза підтримки Держкіно України.

"Золота дзиґа" — українська національна кінопремія, що присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографа з 2017 року.

Премією нагороджують за професійні здобутки в розвитку українського кінематографа у 24 номінаціях. Символом кінопремії є статуетка "Золота дзиґа", яка символізує розвиток українського кінематографа.