Документальні стрічки "Залізні метелики" та "Лимани. Бій за рай" – на міжнародному ринку копродукції Sunny Side of the DOC у Франції

15.06.2021

Українські документальні фільми "Залізні метелики" Романа Любого та "Лимани. Бій за рай" Сергія Лисенка, що створюються за підтримки Держкіно, будуть представлені у секції Work in Progress & Talent Hub Selections одного із найвпливовіших міжнародних ринків копродукції документального кіно Sunny Side of the DOC. Ініціатива проведення індустрійної секції з фокусом на проєкти зі Східної Європи підтримана HBO EUROPE.

Документальні кінопроєкти "Залізні метелики" Романа Любого та "Лимани. Бій за рай" Сергія Лисенка стали одними із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Обидва проєкти перебувають на завершальній стадії виробництва, релізи заплановано на 2022 рік. 

"Залізні метелики" (режисер  Роман Любий, продюсери – Володимир Тихий, Андрій Котляр; виробник "Вавилон 13").

17 липня 2014 року малайзійський "Боїнг" рейсу MH17 із 283 пасажирами та 15 членами екіпажу на борту, що прямував із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий російським ЗРК "Бук", з території, контрольованої проросійськими терористами, під час польоту над східноукраїнськими районами, де в 2014 році розпочалася війна.

Фільм поєднує факти та архівні кадри з постановними і фантазійними елементами. Вигадані сцени фільму показують різні сценарії, дотичні до теми фільму. Через фізичний театр, перформанс, музику, інсталяції та відеоарт фільм прагне акцентувати увагу на сюрреалістичних обставинах справи. Різні документальні епізоди, зокрема віднайдені колажі кадрів, архівні кадри, інтерв'ю та спостереження, будуть чергуватися з вигаданими.

"Лимани. Бій за рай" (режисер  Сергій Лисенко, продюсерка Анна Капустіна, виробник – "Альбатрос Комунікос").

Стрічка розказує історію боротьби за збереження заповідної території Національного природного парку "Тузлівські лимани". Це унікальна природна система, яка розташована на узбережжі Чорного моря. Захисники парку на чолі з Іваном Русєвим борються за збереження Тузлівських лиманів уже багато років. Це суперечливе життя між двома світами: світом прекрасної природи та світом напруженої, небезпечної боротьби. У цьому житті є все: неземні пейзажі та дикі тварини, і водночас – нічні переслідування браконьєрів, судові справи проти незаконної забудови, викрадення та залякування активістів.

Sunny Side of the Doc відбувається із 1990 року у Франції та є впливовим міжнародним ринком для копродукції, купівлі та продажу високоякісних документальних проєктів.

Цьогоріч Sunny Side of the DOC пройде в місті Ля-Рошель 21-24 червня 2021 року. На  шести тематичних сесіях та індивідуальних зустрічах буде представлено 42 проєкти з 18 країн, які, за словами організаторів, виділяються своєю оригінальністю, міжнародним потенціалом та постійним пошуком нових способів розповіді.