Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» покажуть у Гаазі

23.03.2023

Картини «Бачення метелика» Максима Наконечного та «Залізні метелики» Романа Любого будуть показані на Міжнародному кінофестивалі про права людини Movies that Matter у Гаазі. Фільми братимуть участь у конкурсній програмі Camera Justitia. Обидві роботи торкаються проблеми воєнних злочинів росії в Україні.

«Бачення метелика» — дебютна повнометражна стрічка режисера Максима Наконечного. 

Головна героїня — аеророзвідниця з позивним «Метелик», яка повертається з полону. Її чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя приносить і нові виклики. 

Продюсерки — Ліза Сміт і Дар’я Бассель. Міжнародні копродюсери — Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон, Серхіо С. Аяла. Країни виробництва: Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production). Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту.

«Залізні метелики» — документальна стрічка режисера Романа Любого, що досліджує обставини збиття літака MH17, риторику російських пропагандистів навколо цієї події, та реакцію світової спільноти на цей злочин. 

Спродюсували фільм Андрій Котляр, Володимир Тихий, Давід Лехмер, Ізабель Бертолон, а також Тріні Гьотце. Над фільмом працювали кінооб’єднання «Вавилонʼ13» у копродукції з німецькими компаніями TRIMAFILM та RBB/ARTE за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

Раніше також стало відомо, що фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс" покажуть на Міжнародному кінофестивалі Movies that Matter в Гаазі.

15-й Міжнародний кінофестиваль Movies that Matter пройде 24 березня — 1 квітня 2023 року в Гаазі.